Świętujemy Dzień Polskiej Muzyki. Trwa kampania promująca rodzimą scenę muzyczną!

i

Autor: Dzień Polskiej Muzyki 2021

Świętujemy Dzień Polskiej Muzyki. Trwa kampania promująca rodzimą scenę muzyczną!

2021-10-01 11:26

1 października to Dzień Polskiej Muzyki. Kampania społeczna promuje polską muzykę i zwiększa świadomości Polaków na temat jej znaczenia dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Akcja wspiera krajowy rynek muzyczny i zaznacza rolę muzyki w życiu każdego z nas. Oto więcej informacji na temat projektu!

Organizatorzy kampanii - Fundacja Empower Poland oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS - pragną zachęcić do częstszego słuchania i emitowania polskiej muzyki. Tego dnia chcą podziękować artystom i twórcom za ich pracę i za utwory, które dla nas tworzą. Słowa uznania kierowane są także do miłośników tych dźwięków. To właśnie fani stanowią o sile i kondycji rynku. Jak mówią organizatorzy: 'Im więcej polskiej muzyki będziemy słuchali, tym większe możliwości rozwoju artystycznego i eksportowego stwarzamy naszym ulubionym artystom, i tym silniejsza staje się pozycja polskiego rynku na arenie międzynarodowej.' Przesłaniem tegorocznej edycji kampanii jest współpraca: Muzyka łączy – wszystkich. 

EskaROCK Live! - wywiad z zespołem Happysad

Dzień Polskiej Muzyki - co będzie się działo?

W Dniu Polskiej Muzyki już po raz kolejny zabrzmi wspólne pasmo radiowo-telewizyjne tylko z polską muzyką. Na fanów jej tradycyjnych nośników czekają wyjątkowe promocje na zakupy w salonach i serwisach sieci Empik. Tego dnia w całej Polsce będzie można usłyszeć w nich utwory wyłącznie polskich wykonawców. Empik zaprasza również na specjalne wydarzenie. Gościem cyklu Premiera online będzie Miuosh. Okazją do rozmowy jest premiera nowego albumu artysty – Pieśni współczesne (Fandango Records). Z kolei w bileterii Eventim na hasło Polska muzyka będzie można otrzymać voucher zniżkowy o wartości 10 zł na bilety na wybrane koncerty polskich artystów. W świętowaniu Dnia Polskiej Muzyki uczestniczą także inne podmioty.