Arcytrudny quiz o serialu Świat według Kiepskich! Tylko wierni fani zdobędą komplet punktów!

i

Autor: Natalia DOBRYSZYCKA/East News Bardzo trudny quiz o "Świecie Według Kiepskich"

QUIZY

"Świat według Kiepskich" - czy znasz kultowy sitcom? Quiz

2023-10-04 9:22

"Świat Według Kiepskich" to serial przełomowy dla polskiej telewizji. Choć jego emisja już się oficjalnie zakończyła, to cieszy się on mianem jednego z najlepszych i najważniejszych rodzimych seriali komediowych. Twórcy produkcji prześcigali się w swojej kreatywności, pisząc koncepty i kręcąc kolejne odcinki serialu. Jak dobrze pamiętasz, co się w nim działo? Sprawdź się!

Pierwszy odcinek serialu Świat Według Kiepskch wyemitowany został 16 marca 1999 roku. Produkcja była jednym z zaproponowanych dla stacji Polsat projektów seriali komediowych. Początkowo wyemitowane zostały tylko trzy odcinki: Umarł odbiornik, niech żyje odbiornik!, Wiara czyni cuda Kiepscy - zboczeńcy. Ich popularność i rekordowa oglądalność doprowadziły do tego, że Kiepscy powrócili na ekrany jesienią tego samego roku i tak naprawdę pozostali w domach Polaków aż do 2022 roku, przez kolejne 23 lata!

Klątwa Kiepskich. Sąsiedzi i znajomi Ferdka, którzy odeszli

Quiz dla fanów serialu "Świat Według Kiepskich"

Produkcja przez te wszystkie lata piętnowała kluczowe polskie wady, przedstawiając je w wyolbrzymiony, komiczny, ale przy tym niezwykle prawdziwy sposób. Autorzy scenariusza, kolejni reżyserzy, producenci wykorzystywali całą swoją kreatywność, by wymyślać i tworzyć kolejne przygody Ferdka, Halinki Kiepskich, ich dzieci i sąsiadów: Mariana i Heleny Paździoch i Arnolda Boczka. Serial ten nie byłby tym, czym się stał przez utalentowanych aktorów, którzy brawurowo wcielali się w wymienione wyżej postaci. 

Nie da się ukryć - u Kiepskich naprawdę się działo! Jak dobrze to pamiętasz? Sprawdź się w NAPRAWDĘ trudnym quizie!

Arcytrudny quiz o serialu "Świat według Kiepskich"! Tylko wierni fani zdobędą komplet punktów!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się kot państwa Kiepskich, znaleziony w nietypowych okolicznościach?