Spotify

i

Autor: Pixaby

spotify

Spotify wprowadza komentarze do podcastów

2024-07-09 15:46

Spotify wprowadza całkowicie odświeżoną aplikację mobilną Spotify for Podcasters z nową funkcją angażującą słuchaczy: możliwością dodawania komentarzy.

Komentarze zaczną być wprowadzane w Polsce i globalnie do odcinków podcastów na Spotify od dziś, 9 lipca, umożliwiając podcasterom i ich fanom jeszcze lepsze nawiązanie kontaktu. Słuchacze na Spotify mogą zostawiać komentarze do odcinków podcastów, a to od twórców zależy, czy chcą je zatwierdzić, polubić czy nawet na nie odpowiedzieć, zachowując pełną kontrolę nad treściami dodanymi przez odbiorców. Wszystko to wykonają z poziomu swojego konta w Spotify for Podcasters.

Już w 2021 roku Spotify po raz pierwszy wprowadziło narzędzia interaktywne, takie jak możliwość zadawania pytań i odpowiedzi (Q&A) oraz ankiet. Od tego czasu twórcy często korzystają z tych funkcji, aby komunikować się ze swoimi fanami. Tylko w tym roku ponad 9 milionów unikatowych użytkowników Spotify skorzystało z funkcji pytań i odpowiedzi lub ankiet, a liczba odpowiedzi i głosów w ankietach wzrosła o 80% rok do roku.

Więcej informacji można znaleźć na blogu For the Record oraz poniżej.

Człowiek z Metalu i Eska Rock na pasmach w całej Polsce

Jak działają komentarze?

Dla twórców:

Wszyscy twórcy podcastów mają kontrolę nad swoją społecznością poprzez nową aplikację mobilną Spotify for Podcasters.

Dzięki niej mogą:

  • przeglądać i publikować komentarze słuchaczy
  • odpowiadać na komentarze
  • polubić komentarz
  • włączać/wyłączać komentarze dla całego swojego show lub konkretnych odcinków
  • otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach
  • uzyskiwać analizy i wgląd w swoją publiczność

Twórcy mają kontrolę nad komentarzami, które pojawiają się w ich odcinkach — mogą łatwo opublikować lub usunąć dowolną odpowiedź, a także całkowicie zrezygnować z tej funkcji poprzez zakładkę Komentarze na pulpicie nawigacyjnym Spotify for Podcasters. Na początku wszystkie komentarze są domyślnie prywatne i wymagają przeglądu oraz zatwierdzenia przez twórcę.

Dla słuchaczy:

Aby skomentować show, słuchacze mogą przewinąć w dół za kontrolkę odtwarzania podczas słuchania lub przejść do strony odcinka po zakończeniu słuchania, aby zostawić odpowiedź. Mogą oni zdecydować się na otrzymywanie powiadomień push, gdy twórca polubi komentarz lub na niego odpowie.

 Które rockowe zespoły mają najwięcej utworów z miliardem odtworzeń na Spotify? Oto TOP10: