SEZAMKOVA 'Pirates Of Truth' - album reaktywowanego zespołu z lat 90'tych

i

Autor: Matriały prasowe

SEZAMKOVA 'Pirates Of Truth' - album zespołu z lat 90'tych

2021-03-16 11:20

SEZAMKOVA to zespół, którego historia jest rodem z filmu dokumentalnego o zespołach rockowych w stylu Anvil. Powstali w 1990 roku, szybko udało im się przyciągnąć uwagę branży: grali trasy z Acid Drinkers, koncerty z Houk i Illusion itp. Wygrywali wiele przeglądów, zagrali na Przystanku Woodstock. Po nagraniu demo otrzymali propozycję kontraktu i... go odrzucili. Teraz, po latach postanowili zarejestrować swoje pierwsze kompozycje.

Sezamkova powstała w 1990 roku. Zaczęli swoją wspólną podróż kiedy mieli po 14, 15, 16 lat – wtedy jeszcze pod nazwą Ulica Sezamkowa. Długie godziny spędzone na próbach zaowocowały tym, że zaczęli się pojawiać i wygrywać lokalne, a także ogólnopolskie przeglądy. Otwierali koncerty takich kapel jak: Acid Drinkers (kilka razy - wspólna mini trasa koncertowa Acid Drinkers - Rebel On The East Tour), Houk, Illusion. Wszystko to wydarzyło się zanim osiągnęli pełnoletniość. Udało im się nagrać pierwsze demo (była to notabene nagroda za wygranie jednego z przeglądów). Wtedy zainteresował się nimi człowiek, który współpracował blisko z Acid Drinkers. Zaproponował kontrakt na wydanie trzech płyt, jednak zespół go odrzucił i płyty w końcu nie udało się wydać. Przez następne lata rozrzuciło ich po Polsce i po świecie. Skład Sezamkovej zmieniał się, ale zespół nieustannie koncertował. Między innymi na dużej scenie Przystanku Woodstock w Żarach, w 1999 roku.

Co tam w środku gra? System Of A Down

Materiał na ich pierwszą płytę przeleżał w szufladzie ponad 20 lat. Teraz zespół postanowił to, co zaczął wiele lat temu i nagrał album w 4-osobowym składzie. Singiel z tej płyty wielokrotnie gościł na antenach rozgłośni radiowych, ale cały album do tej pory nie ujrzał światła dziennego i cierpliwie czeka na swój moment.

Zespół planuje wydanie kolejnego albumu, a nowe numery już czekają w kolejce do nagrania. Aktualnie Sezamkova działa prężnie, co jest dowodem na to, że żadna pandemia czy odległość nie jest w stanie zatrzymać pasji i zajebistego hartu ducha. Zespół nadaje z trzech różnych miast: Warszawa, Lublin, London calling.

Till Lindemann - tak zmieniał się wokalista Rammstein na przestrzeni lat