Samochody z polskich seriali - kto jeździł tym autem? Sprawdź wiedzę w quizie

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Europeana 1989 Quiz o samochodach, które pojawiają się w polskich serialach

QUIZ

Rozpoznasz samochody z polskich seriali? Spróbuj się w quizie z serialowej motoryzacji!

2024-06-05 14:50

Seriale pod wieloma względami starają się oddać rzeczywistość i czasy, w których dzieje się ich akcja. Kwestie te można pokazać za pomocą inscenizacji, dekoracji, kostiumów, ale też na przykład... samochodów! W rodzimych produkcjach telewizyjnych aut pojawia się naprawdę sporo, a część z nich cieszy się dziś statusem kultowych - co wiesz na ten temat? Sprawdź się w quizie!

Choć nie brak przykładów takich seriali, których akcja odbywała się głównie w przestrzeniach domowo-mieszkalnych, to wiele jest i takich produkcji, których ważnym aspektem było przemieszczanie się - a to w jakiś sposób trzeba uskuteczniać, prawda? W polskiej telewizji widzowie mieli i mają szansę oglądać różne seriale, w których elementem szczególnie istotnym staje się samochód! Choć nie każdy i nie każda jest fanem czy fanką motoryzacji, to nie da się ukryć, że takie klasyki, jak Zmiennicy, 07 zgłoś się czy Czterdziestolatek są tymi, gdzie do aut przywiązywano szczególną uwagę, a których to ciężko, nawet jeśli ktoś słabo się orientuje w tym konkretnym temacie, nie znać czy też nie potrafić rozpoznać - a może jednak wcale nie?

Groby aktorów seriali Dom, Alternatywy 4 i Zmiennicy. Niezapomniani

Samochody w polskich serialach - trudny sprawdzian wiedzy!

Jakimi samochodami jeździli bądź jeżdżą bohaterowie i bohaterki najsłynniejszych polskich seriali? Jakie to modele, do kogo należały bądź jakiego były koloru? Uważasz się za specjalistę lub specjalistkę od serialowej motoryzacji?

Sprawdź się w poniższym quizie:

Samochody z polskich seriali - kto jeździł tym autem? Sprawdź wiedzę w quizie

Pytanie 1 z 10
Jakie numery miał Fiat 125p, którym jeździli bohaterowie serialu "Zmiennicy"?
Kult auta w Polsce. Dlaczego Polacy kochają szybką jazdę? Bartosz Józefiak