Rosyjski 'Władca Pierścieni' pojawił się ponownie w sieci! Gdzie go obejrzeć?

i

Autor: screen: https://youtu.be/vquKyNdgH3s

Rosyjski 'Władca Pierścieni' pojawił się ponownie w sieci! Gdzie go obejrzeć?

2021-04-08 10:56

Można powiedzieć, że 'Rosja to stan umysłu', jednak nie da się odmówić naszym sąsiadom, że kino mają na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście wszystko jest względne i czasami dokonania z kategorii tak złych, że aż dobrych są bardzo doceniane. Tak jest w przypadku rosyjskiej wersji 'Władcy Pierścieni'.

Rosjanie mają świetne filmy, które często zdobywają nagrody i pozostawiają w tyle konkurencję. Są też takie produkcje, które są tak złe, że aż dobre i teraz mowa właśnie o takiej. Rosyjska adaptacja 'Władcy Pierścieni', która została zrealizowana jako spektakl teatru telewizji, była poszukiwana przez fanów latami. W końcu udało się i możemy zobaczyć spektakl inspirowany Tolkienem, z 1991 roku.

Kwiat Jabłoni - wywiad ESKA ROCK

Rosyjski 'Władca Pierścieni' trafił do sieci. Fani szukali go przez wiele lat

Spektakl nosi nazwę 'Strażnicy' i jest oparty na pierwszych trzech częściach kultowej powieści Tolkiena i nakręcony został w studiu telewizji leningradzkiej. Wszystko miało miejsce w 1991 roku, a reżyserką była Natalia Sieriebriakowa, która do napisania muzyki do spektaklu, zaprosiła Andrieja Romanowa z rockowej grupy Akwarium. 

Fani próbowali znaleźć spektakl przez lata, aż w końcu pojawił się na kanale Youtube rosyjskiej telewizji 'Kanał Piąty'. Co ciekawe, wielu fanów podkreśla, że zanim przeczytało oryginał, widziało ten spektakl. Spektakl 'Strażnicy' możecie zobaczyć poniżej:

Jeżeli będzie wam mało, to zawsze możecie zobaczyć jeszcze jeden spektakl, który jest oparty na powieści 'Hobbit, czyli tam i z powrotem'. Tytuł spektaklu to 'Czarodziejska podróż mister Bilbo Bagginsa, Hobbita'.

Te gry obchodzą swoje 20. urodziny!