Roman Polański zapowiada nowy film. O czym opowie „The Palace” i kiedy premiera?

i

Autor: AKPA; materiały prasowe Roman Polański zapowiada nowy film. O czym opowie „The Palace” i kiedy premiera?

Roman Polański zapowiada nowy film. O czym opowie „The Palace” i kiedy premiera?

2023-01-31 18:15

Roman Polański powraca z nowym dziełem, które zadebiutuje jeszcze w tym roku. To pierwszy film polskiego reżysera od czasu „Oficera i szpiega”, który został zbojkotowany przez francuską opinię publiczną.

Roman Polański połączył siły z Jerzym Skolimowskim i Ewą Piaskowską, a owocem ich pracy jest „The Palace” – film, który za kilka tygodni zadebiutuje we Włoszech, jednak o międzynarodowej premierze nie słychać ani słowa.

Roman Polański zapowiada nowy film. O czym opowie „The Palace” i kiedy premiera?

Na obecną chwilę wiemy, że akcja „The Palace” ma rozgrywać się w sylwestrową noc 1999 roku, w szwajcarskim hotelu Gstaad Palace. Losy gości hotelowych oraz personelu zaczną się wówczas przeplatać w dość nieoczywisty sposób. Czyżby szykowała się kolejna satyra na bogatych i uprzywilejowanych? Zobaczymy. Albo i nie.

„The Palace” wciąż nie otrzymało polskiej, ani amerykańskiej premiery. Na próżno też szukać go we francuskim harmonogramie. Film trafi do włoskich kin za sprawą studia 01 Distribution już 6 kwietnia tego roku i (na ten moment) to by było na tyle.

„The Palace” i olbrzymie problemy Romana Polańskiego

Poprzednie dzieło polskiego reżysera, „Oficer i szpieg”, zgarnęło kilka nagród (Srebrny Lew na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji i trzy Cezary, w tym za najlepszą reżyserię), ale spotkało się z oporem społecznym. Wszystko rzecz jasna przez zarzuty przeciwko Polańskiemu o przestępstwa na tle seksualnym. Jakiś czas temu ujawniono, że filmowiec miał problemy ze sfinansowaniem „The Palace”, oraz skompletowaniem obsady – szereg aktorek i aktorów odmówił udziału w projekcie. Ostatecznie udało się jednak zatrudnić kilka osób, a Polański przyznał ponoć, że jest zadowolony z ostatecznego kształtu filmu.

W „The Palace” zgodzili się wystąpić: Mickey Rourke, John Cleese, Fanny Ardant, Joaquim de Almeida, Alexander Petrov, Bronwyn James oraz Fortunato Cerlino. Roman Polański zajął się reżyserią, zaś Jerzy Skolimowski i Ewa Piaskowska opracowali scenariusz.

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Źródło: Roman Polański zapowiada nowy film. O czym opowie „The Palace” i kiedy premiera?