Radek Kotarski w nowym odcinku “Melliny” w Esce Rock!

i

Autor: Materiały prasowe - PHOTO: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS Radek Kotarski w "Mellinie" Eski Rock

Radek Kotarski w nowym odcinku “Melliny” w Esce Rock!

2023-07-14 10:22

W czwartek 13 lipca, o godzinie 18:00, swoją premierę miał dwudziesty ósmy już odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Tym razem gościem epizodu był Radek Kotarski - polski dziennikarz, popularyzator wiedzy i nauki, autor książek, podcaster. O czym opowiedział w “Mellinie”?

Gościem najnowszego odcinka talk-show “Mellina” yłRadek Kotarski. Z wykształcenia prawnik i historyk, popularność zyskał jako prowadzący formatu “Polimaty”. Choć nagrania wideo powstały jako forma reklamy prowadzonych przez Kotarskiego wywiadów, to stały się na tyle popularne, że od 2012 roku postanowił on skupić się na ten formie działalności. Współpracował m.in. ze stacjami telewizyjnymi TVP1, TVP 2, Fokus TV, w których to prowadził programy “Podróże z historią” i “Tajemnice historii”. Od 2021 roku Radek Kotarski działa także jako podcaster: to wtedy wystartował, współprowadzony z Dawidem Podsiadło, “Podsiadło Kotarski Podcast”, w którym w humorystyczny sposób Panowie opowiadają o popkulturze i aktualnych wydarzeniach. Kotarski dał się także poznać jako autor książek, m.in. “Nic bardziej mylnego!”, “Włam się do mózgu” czy “Częściowo udane samobójstwo”, będące jego fabularnym debiutem.

Radek Kotarski w rozmowie z Marcinem Mellerem w “Mellinie” Eski Rock!

W rozmowie z Marcinem Mellerem, Radek Kotarski został odpytany z historii i dostał zestaw naprawdę trudnych pytań! Czy zabiłby małego Hitlera i czy zasadne są pytania, czy Powstanie Warszawskie było potrzebne. Nie padło za to zasadnicze pytanie, skąd nazwa kanału "Polimaty". Takiej Melliny w Mellinie jeszcze nie było, co przyznał po rozmowie sam Marcin Meller!

Radek Kotarski odpytany z historii / Mellina #28

W szkole dostaje się jedną wersję historii. My lubimy Powstania (...) moja mama, jako nauczycielka języka polskiego do dzisiaj uczy takiej martyrologii polskiej, która jest podstawą programową w Polsce.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest od piątku na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.