Premiera filmu o polskiej legendzie bluesa. Grał z takimi grupami jak Dżem, SBB i Cree

i

Autor: YouTube / materiały promocyjne

Premiera filmu o polskiej legendzie bluesa. Grał z takimi grupami jak Dżem, SBB i Cree

2022-11-25 12:34

To film, który powinni zobaczyć wszyscy fani bluesa, Bieszczad i tego jedynego w swoim rodzaju wolności – w życiu i w sztuce, który tak trudno jest zdobyć i utrzymać. Jeśli nawet nie znacie nazwiska Michała "Giera" Giercuszkiewicza, to na pewno słuchaliście nagrań, w których brał udział. Tego najważniejszego nie zdążył jednak ukończyć.

Film "30 lat wymówek" pokazuje postać człowieka, który oddany jest swojej wizji dzieła doskonałego. Nie wypuści ze swojej muzycznej stajni czegoś, czego nie uzna za idealnie dopracowane i skończone. Perkusista sam powtarza, że najważniejszy jest pierwszy dźwięk. Jeśli z nim jest coś nie tak, trzeba przestać i zabrać sie za jakiś czas do pracy od nowa.

Rammstein - najlepsze teledyski zespołu / Eska Rock

Idealista, muzyk, członek śląskiego środowiska bluesowego, które zadecydowało o popularności tej muzyki w całej Polsce. Nie da się pominąć w historii polskiego rocka takich nazwiska jak Skrzek czy Riedel. Giercuszkiewicz był także wazną postacią tej sceny. „30 lat wymówek”, jak piszą o niej autorzy to filmowa ballada o człowieku, który wiele lat temu obiecał coś światu i przede wszystkim samemu sobie, jednak z powodu przeróżnych wątpliwości jej nie wypełnił. Dziełem życia perkusisty ma być autorska płyta, o której myśli i marzy od 30 lat. Bieszczadzką suitę pod tytułem „Wolność” zamierza nagrać tam gdzie mieszka, w swoim domu na wodzie.

Gorąco polecamy tę wzruszającą filmową podróż do samego serca procesu twórczego oraz odpowiedzi na pytanie, które większość z nas sobie zadaje: ile zamierzasz jeszcze czekać, zanim zaczniesz robić to co powinieneś, a nie to, co musisz? Premiera odbędzie się 30 listopada w warszawskim kinie Muranów, w kolejne dni także planowane są projekcje.