Reniferek

i

Autor: Materiały prasowe Netflix

POLACY ZA GRANICĄ

Polka wyreżyserowała zagraniczny serial dla Netfliksa! Wciąga od pierwszych minut

2024-04-17 13:39

"Reniferek" chociaż brzmi słodko, to kryje się za tym o wiele mocniejsza historia. Nowy thriller Netfliksa w mroczny sposób porusza temat stalkingu i zbiera przy tym bardzo dobre recenzje. To jedna z tych produkcji, którą zdecydowanie warto obejrzeć. Co więcej, za kamerą popularnego serialu stanęła nawet polska reżyserka!

Miniserial "Reniferek" opowiada o tym, jak niewinna fascynacja może przerodzić się w coś naprawdę groźnego. Co warto zaznaczyć, nowy thriller Netfliksa nie jest jednak zmyślonym opowiadaniem, bo opiera się na prawdziwych wydarzeniach. To obraz wypaczonej relacji komika Donny’ego Dunna z jego prześladowczynią i historia o tym, jak ta relacja wpływa na niego, gdy musi stawić czoła głęboko skrywanej traumie. W tej fascynującej i jednocześnie mrocznie zabawnej historii występują Richard Gadd (jako Donny Dunn), Jessica Gunning (Martha), Nava Mau (Teri) i Tom Goodman-Hill (Darrien).

Zagraniczne role Marcina Dorocińskiego, o których nie wiedziałeś | To Się Kręci #28

Polska reżyserka za kamerą "Reniferka"

Serial składa się z siedmiu dość krótkich epizodów, w których śledzimy, jak uprzejmy gest komika wobec pewnej kobiety staje się początkiem obsesji, która może zrujnować ich obojga. Co ciekawe, aż cztery odcinki "Reniferka" wyreżyserowała Weronika Tofilska. Polska twórczyni podkreśla, że ten projekt zdecydowanie był jednym z najbardziej intrygujących i jednocześnie nietypowych w całej jej karierze. Oczywiście nie jest to dla niej pierwszy zagraniczny tytuł, bo przypomnijmy, że pracowała też przy "Mrocznych materiach", "Ferajnie z Baker Street", "Hannie", a nawet jako jedna ze scenarzystek "Love Lies Bleeding" z Kristen Stewart w obsadzie.

To był jeden z najciekawszych i najbardziej nietypowych projektów, jakiego mogłam się podjąć jako reżyserka. Nasza współpraca z Richardem była bardzo bliska i intensywna, ponieważ zależało nam, aby uczynić zadość jego historii." - powiedziała Weronika Tofilska w wywiadzie dla Vogue Polska

Serial "Reniferek" jest do obejrzenia w serwisie Netflix. Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym zwiastunem.

Jak słuchać radia patrząc w ekran? SZKUTA MÓWI
Źródło: Polka wyreżyserowała zagraniczny serial dla Netfliksa! Wciąga od pierwszych minut