Daria Zawiałow: Wojny i Noce TOUR. Gdzie koncerty jesienią?

i

Autor: Piotr Porębski

Platynowe „Wojny i Noce”, niespodziewani goście i hala wypełniona po brzegi – Daria Zawiałow zagrała swój pierwszy solowy koncert na Torwarze!

2021-12-14 14:26

Artystka hucznie zakończyła trasę koncertową ”Wojny i Noce Tour”.

Nagrodzona kilka tygodni temu nagrodą MTV Europe Music Awards – Daria Zawiałow – ma kolejne powody do świętowania! W piątek, 10 grudnia, odbył się ostatni koncert wokalistki w ramach trasy promującej jej najnowszy album – „Wojny i Noce”. Koncert o tyle wyjątkowy dla Darii oraz jej fanów, bo największy jaki przyszło jej jak dotąd zagrać, nie wliczając w to festiwali czy „gościnek” na koncertach innych artystów.

EskaROCK Live! - Organek - Walcz

Po wielomiesięcznych przygotowaniach do tego wydarzenia, artystka wraz ze swoim zespołem zaprezentowała widowisko dopięte na ostatni guzik. W otoczeniu scenografii inspirowanej Japonią, na warszawskim Torwarze wybrzmiały zarówno największe hity Darii, jak i większość piosenek z ostatniej płyty.

Nie obyło się również bez niespodzianek! Oprócz zapowiedzianych wcześniej znamienitych gości - Dawida Podsiadło, Vito Bambino oraz Szczyla, który jako support zaprezentował materiał ze swojego świetnego, debiutanckiego albumu „Polska Floryda”, na scenie pojawiła się także Natalia Szroeder, która wykonała z Darią magiczny utwór „Dreams” z repertuaru The Cranberries. Był to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych momentów tego wieczoru – cały Torwar zalał się światłami telefonów.

Całość podstawowej setlisty zakończył jeden z najbardziej charakterystycznych i wyjątkowych utworów z dyskografii wokalistki – „Reflektory – Sny” podczas którego wybuchło wielkie, biało-różowe confetti imitujące płatki kwiatów wiśni – jednego z motywów przewodnich „Wojen i Nocy”.

To jednak nie koniec zaskoczeń! Na bis znienacka wszedł na scenę Quebonafide, który zaprezentował nigdy wcześniej niepublikowaną zwrotkę do utworu „Principolo”. Finał koncertu z gościnnym udziałem rapera nie mógł się obejść bez wykonania „BUBBLETEA” – najczęściej odtwarzanego utworu na Spotify w Polsce, w 2020 roku.

Podczas koncertu wręczono Darii oraz producentowi płyty – Michałowi Kushowi, platynowe płyty za sprzedaż „Wojen i Nocy”. Album, który został wydany 11 czerwca tego roku, po pół roku od premiery rozszedł się w nakładzie ponad 30 000 egzemplarzy! Wydawnictwo obecnie promuje singiel „Metropolis”.

Do kolekcji nagród Darii, dzień po koncercie dołączyła także statuetka za klip „Kaonashi”, który został nagrodzony na Festiwalu Polskich Wideoklipów – PL Music Video Awards w kategorii POP! Teledysk w reżyserii Daniela Jaroszka, wyróżnił się zdaniem Jury „odwagą w ukazaniu trudnej i nieoczywistej historii w nieskazitelnym i wyidealizowanym świecie muzyki pop”. Wśród nominowanych znalazły się także wideoklipy między innymi Brodki, Mroza czy Męskie Granie Orkiestra 2021 z udziałem Darii.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]