"THE OFFICE PL"

Pierwszy w Polsce pomnik szefa idioty. Wielki anty-posąg odsłonięto w Warszawie

2023-11-11 7:05

W Warszawie stanął pierwszy w Polsce, a może i na świecie, pomnik szefa idioty. Odsłonięcie tego anty-posągu związane jest z premierą trzeciego sezonu "The Office PL" w CANAL+ online – serialu dla wszystkich tych, których szef jest idiotą. Do monumentu pozował Michał Holc (grany przez Piotra Polaka), prezes siedleckiego producenta wody mineralnej Kropliczanka.

Michał Holc z "The Office PL" to niezwykle charakterystyczna postać, która stoi na czele siedleckiego statku z napisem "Kropliczanka". Bohater serialu jest człowiekiem pozbawionym autorefleksji i z każdym słowem oraz gestem zabiega o atencję i uznanie. Pracownicy mierzą się na co dzień z jego szczególnie wyjątkowym poczuciem humoru i oryginalnymi pomysłami na prowadzenie firmy. Teraz doczekał się własnego posągu, który stanął w samej stolicy Polski. Pomnik do 21 listopada 2023 r. można oglądać w warszawskiej Fabryce Norblina. Twórcami pomysłu są Miłosz Jacyna i Wojciech Augustyniak, były i obecny Head of Social Engagement w CANAL+ Polska.

Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16

Kiedy CANAL+ przyszedł do mnie z tym pomysłem, pomyślałem – ODLOT! Kto nie chciałby mieć własnego pomnika i to jeszcze za życia? Później zrobiło się gorzej, bo okazało się, że to pomnik symbolizujący szefa idiotę. Symbolizujący kwintesencję roli, jaką gram w THE OFFICE PL od trzech sezonów. CEO Kropliczanki to skuteczny, inteligentny, odważny, kreatywny, empatyczny, kulturalny, wspierający, przystojny, wytrwały, wizjonerski, spontaniczny biznesmen. Tzn. taki jest tylko w swoich oczach. W rzeczywistości jest antytezą wszystkiego, co wymieniłem." - mówi Piotr Polak, grający rolę Michała "szefa idioty" Holca.

Pomnik The Office

i

Autor: Materiały prasowe CANAL+

Michał Holc jest takim narcyzem, że nawet pomnik szefa idioty byłby dla niego życiowym osiągnięciem. Bo w końcu to piękny złoty pomnik w centrum stolicy – ile osób się może pochwalić, że dostąpiło takiego zaszczytu? A że idioty? Bywa i tak... Nie ważne jak mówią, ważne żeby mówili. Kropliczankowa karawana jedzie dalej! Pewnie widząc ten monument wielu zwizualizuje sobie w miejsce twarzy Michała Holca byłych a może i aktualnych przełożonych. Mam nadzieję, że zrobi to z uśmiechem na twarzy, prosimy o brak agresji i niedewastowanie pomnika!" - dodaje Wojciech Augustyniak

Poniżej możecie obejrzeć moment odsłonięcia pomnika, a w galerii dołączonej do artykułu zobaczyć fotorelację z tego wydarzenia.

Źródło: Pierwszy w Polsce pomnik szefa idioty. Wielki anty-posąg odsłonięto w Warszawie