Kawa w filiżance

i

Autor: Getty Images

Gastronomia

Kolejny szczególny lokal włoskiego domu mody. Prada Caffè zawojuje rynkiem?

Świat mody wchodzi do zupełnie innej branży! Z reguły domy mody kojarzone są z odzieżą, akcesoriami, najnowszymi trendami i stylem. Jednak od pewnego czasu projektanci poszerzają swoje działania w całkiem innej branży. Zatem jakie zmiany szykują się w świecie mody?

Z reguły domy mody na co dzień pracują nad kolekcjami ubrań, projektowaniem dodatków, tworzeniem kampanii reklamowych i pokazami.  Jak się okazuje od pewnego czasu, swoich klientów czarują jednak nie tylko jakością i stylem. Jest miejsce, gdzie możesz wypić kawę w szczególnym lokalu!

Wyjątkowa kawiarnia... Prada Caffè

Prada otworzyła kawiarnię Prada Caffè w Harrods w Londynie. Już od 31 marca 2023 roku w luksusowym domu handlowym Harrods można skosztować specjałów od włoskiego projektanta. Kawiarnia nie jest jednak pierwszym tego typu projektem Prady, gdyż od 2015 roku w Mediolanie działa cukiernia sygnowana marką Prada.

Luksusowa kawiarnia ze stylowym wnętrzem

Wnętrze zostało zaprojektowane w taki sposób, by możliwe ja najbardziej nawiązywać do marki. Sufit, ściany, sofy i fotele są delikatnie zabarwione kultową zielenią Prada. Podłogi odtwarzają czarno-białą szachownicę historycznego butiku Prady w Galleria Vittorio Emanuele II w Mediolanie, z kolei płaskorzeźby z kwiatami na ścianach przywołują na myśl niektóre z flagowych sklepów Prady na całym świecie.

Co można zmówić w ekskluzywnej kawiarni?

Karta dań jest tutaj tak wyjątkowe]a, jak wnętrze lokalu. Na śniadanie włoska kawa, jajka w koszulkach i pieczywo croissant. W menu lunchowym przystawki i dania główne, od burraty, ptysiowej pizzy i cukinii po owoce morza oraz cannelloni ze szpinakiem i ricottą z czarną truflą. Nie zapominajmy o espresso i rozbudowanej karcie win. A na deser: ciasto pistacjowe, biszkopty, ciasteczka i kremy. Brzmi niesamowicie, prawda?

Jak dobrze pamiętasz teksty Daria ze "Ślepnąc od świateł"? Quiz z hitu HBO

Pytanie 1 z 10
1. Co Dario powiedział podczas pierwszego spotkania z Kubą, gdy ten mu odpysknął?
Kawiarnia równych szans we Wrocławiu