Aukcja

i

Autor: ADAM BYSIEK / Radio ESKA ROCK Aukcja

Pamiątki Prince'a i Boba Dylana wystawione na aukcję! Ceny to istny kosmos

2021-06-01 13:27

Dosłownie za kilka dni będzie można kupić pamiątki Prince'a i Boba Dylana na wielkiej aukcji! Za zorganizowanie licytacji, która z pewnością przejdzie do historii, odpowiada dom aukcyjny Julien’s Auctions. Wiemy, że pod młotek trafi mnóstwo rzeczy, których gwiazdorzy używali na co dzień. Znawcy branży i rynku spekulują, że wartość niektórych przedmiotów może sięgnąć nawet kilkuset tysięcy dolarów.

To będzie legendarna aukcja, ponieważ na sprzedaż trafiło ponad tysiąc przedmiotów, co jest wręcz niespotykane  - nawet w Stanach Zjednoczonych. Wydarzenie odbędzie się już za klika dni.

Przedmioty Prince'a i Boba Dylana trafiły pod młotek

Przedmioty Prince'a i Boba Dylana trafiły pod młotek, a wszystko to w ramach aukcji Music Icons zorganizowanej przez luksusowy dom aukcyjny. Na licytacji będzie można kupić m.in. ręcznie napisaną wersję tekstu, a także adnotacje akordowe Boba Dylana do utworu Lay Lady Lay! Według wstępnych szacunków kolekcjonerów, cena tego konkretnego przedmiotu może sięgnąć nawet 700 000 tysięcy dolarów amerykańskich.

Jurek Owsiak zaprasza do Muzeum Rocka!

Dodatkowo uczestnicy licytacji będą mieli szansę kupić kilka podpisanych własnoręcznie przez Dylana dzieł sztuki oraz okładkę płyty The Times They Are a-Changin z podpisem, która pochodzi z 1964 roku.

Białe kruki na aukcji z dziełami Dylana

Prawdziwe kolekcjonerskie białe kruki pojawią na aukcji z dziełami Boba Dylan. Również przy okazji tej samej aukcji, która rozpocznie się 11 czerwca i potrwa aż do 13 czerwca 2021 roku, wylicytowany zostanie autoportret Kurta Cobaina, a także wielka kolekcja ręcznie napisanych tekstów piosenek Berniego Taupina. Oprócz tego nie zabraknie też gitary należącej do Prince'a, którą wyprodukowano w 1994 roku!

Sonda
Aukcja z włosami Kurta Cobaina to dobry pomysł?