Nowy klip i darmowy koncert Evanescence

i

Autor: Materiały prasowe

Nowy klip i darmowy koncert Evanescence

2021-04-21 11:20

Evanescence podzielili się fanami klipem do utworu „Better Without You” z nowego albumu „The Bitter Truth”.

Reżyserią teledysku zajął się Eric D. Howell (Ana’s Playground, Voice From The Stone), który pracował z grupą również przy wideo do „Use My Voice”. Zespół zapowiada także udział w specjalnym darmowym wirtualnym wydarzeniu „Driven to Perform Livestream Concert”, które odbędzie się już 13 maja. Koncert będzie sponsorowany przez Cooper Tires, a jego gospodarzem będzie Alice Cooper. Każdy fan będzie mógł uczestniczyć w nim całkowicie za darmo.

Co tam w środku gra - Evanescence (The Bitter Truth)

Od czasu premiery albumu 26 marca, „The Bitter Truth” okupowało listy przebojów muzyki alternatywnej i rocka. Znalazło się na pierwszym miejscu w platformie iTunes w 22 krajach i był 4tym projektem grupy, który trafił na listę 5 najlepiej sprzedających się płyty w Wielkiej Brytanii. W Polsce krążek zadebiutował na 15 miejscu OLiS. Grupa Evanescence ma na swoim koncie 2 statuetki Grammy.

Ich debiutancki album „Fallen” z 2003 roku, spędził 43 tygodnie w Top 10 listy przebojów magazynu Billboard i sprzedał się w 17 milionach egzemplarzy. Debiutancki singiel „Bring Me to Life” Evanescence stał się światowym hitem i zajął #5 miejsce na liście Billboard Hot 100. Równie popularny kawałek „My Immortal” był na miejscu #7 w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Po licznych trasach koncertowych na całym świecie, zespół sprzedał 5 milionów kopii albumu „The Open Door”. Grupa Evanescence składa się z piosenkarki i pianistki Amy Lee, grającego na gitarze basowej Tim’a McCord’a, perkusisty Will’a Hunt’a oraz gitarzystów Troy’a McLawhorn’a oraz Jen Majury.

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)