“Nosferatu” z datą premiery. Kiedy zobaczymy jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku?

i

Autor: FOCUS FEATURES “Nosferatu” z datą premiery. Kiedy zobaczymy jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku?

Ciekawe premiery filmowe

“Nosferatu” z datą premiery. Kiedy zobaczymy jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku?

2023-11-29 23:54

“Nosferatu” Roberta Eggersa trafi do kin w przyszłym roku i wygląda na to, że czeka nas starcie dwóch tytanów posthorroru. Tego samego dnia ma bowiem zadebiutować jeszcze jeden dreszczowiec – wygra najlepszy?

Robert Eggers od lat zbierał się do adaptacji kultowej powieści Brama Stockera, obierając przy tym drogę hrabiego Orlocka, nie Draculi. Ten ikoniczny krwiopijca doczekał się już dwóch ekranowych inkarnacji, zaś trzecia zapowiada się równie znakomicie (i oby spełniła pokładane weń nadzieje). Dotąd wiedzieliśmy jedynie, że film z Billem Skarsgårdem w tytułowej roli ujrzy światło dzienne w 2024 roku, teraz pojawiły się przecieki dot. konkretnej daty premiery. To będą krwawe święta.

“Nosferatu” – dokładna data premiery zwiastuje potężną walkę

Zagraniczne media donoszą, że “Nosferatu” od twórcy “The VVitch” i “Lighthouse” trafi do kin w przyszłe święta, a konkretnie 25 grudnia 2024 roku. A tak się składa, że na ten sam dzień wyznaczono także debiut niezatytułowanego jeszcze dreszczowca od innego mistrza posthorroru – Jordana Peele’a (“Uciekaj!”, “To my”). Kto przyciągnie przed ekrany większe tłumy? Wszystko zależy od promocji i tematyki podejmowanej przez drugą produkcję, ale na obecną chwilę stawiamy na “Nosferatu”.

“Nosferatu” – obsada. Kto zagrał w nowej wersji kultowego horroru?

Jak już wspominałam, w roli głównej ujrzymy szwedzkiego aktora, który już niejednokrotnie udowodnił, że w horrory to umie jak mało kto, czyli Billa Skarsgårda (seria “To”). Oprócz niego przez ekran przewiną się m.in. Lily Rose-Depp w roli ukochanej Orlocka, a także Willem Dafoe, Nicholas Hoult i Aaron Taylor-Johnson.

Jak dobrze pamiętasz najlepsze horrory ery VHS? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Kto zabija obozowiczów w kultowym slasherze „Piątek trzynastego” z 1980 roku?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Źródło: “Nosferatu” z datą premiery. Kiedy zobaczymy jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku?