Kuly na Polandrock

i

Autor: Matriały prasowe Materiały prasowe

NIEMAL MILION OSÓB ŚPIEWA RAZEM Z KAZIKIEM! MUSISZ TO ZOBACZYĆ I USŁYSZEĆ!

2020-11-09 15:36

Wyjątkowy koncert, niemal milionowa publiczność i jeden z najbardziej wyjątkowych koncertów w historii Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Niezwykły występ formacji Kult podczas Pol’And’Rock Festival 2019 (dawniej Przystanek Woodstock) doczekał się wydawnictwa. Nakładem wytwórni SP Records oraz firmy Złoty Melon właśnie ukazał się dwupłytowy album CD wraz z DVD oraz wydawnictwo winylowe.

Blisko milionowa publiczność śpiewająca z Kazikiem Staszewskim jeden z największych hitów Kultu, czyli "Mieszkam w Polsce", to coś, co trzeba koniecznie zobaczyć i usłyszeć. Legendarny polski zespół w najwyższej formie i z niesamowitą energią zawładnął gigantyczną grupą słuchaczy. Występ Kultu w nocy z 3 na 4 sierpnia 2019 roku zgromadził bowiem rekordową festiwalową publiczność – według niektórych szacunków uczestniczyło w nim niemal milion osób.

Przez całe 106 minut i 24 sekundy Kazik i jego załoga trzymali nas wszystkich za rock’and’rollowego ryja, przez sekundę nie zeszli z tego poziomu, łojąc tylko te najlepsze, niełatwo wybrane kawałki, aż do samego końca tego niezwykłego koncertu – mówi Jurek Owsiak. – Kto był, ten wie, jak wyglądało to absolutnie wyjątkowe, przedpandemiczne wydarzenie w czasach, kiedy era rock’n’rolla była żywa, a koncerty mogły być organizowane.

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Tak niezwykłe wydarzenie i historyczny wręcz koncert zasługuje na wyjątkową oprawę - album "Kult live Pol'And'Rock Festival 2019" to pamiątka dla każdego fana Kultu i każdego, kto uczestniczył w jubileuszowym Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Dwupłytowy album z dodatkową płytą DVD zawierającą zapis koncertu to gratka dla każdego fana dobrej muzyki. W sprzedaży dostępne są także winyle w limiowanej edycji - ręcznie numerowane albumy składające się z trzech płyt dostępne są obecnie tylko w kolorze czarnym. Kolorowe edycje - zawierające winyle w kolorze niebieskim, czerwonym, żółtym - zostały wyprzedane w niecałą dobę od uruchomienia sprzedaży.

Wydawnictwo "Kult live Pol'And'Rock Festival 2019" ukazało się nakładem SP Records i Złotego Melona 6 listopada 2020 roku. Na płytę składają się największe przeboje Kultu, uwielbiane przez całe pokolenia słuchaczy – m. in. „Baranek”, „Polska”, „Arahja” czy „Gdy nie ma dzieci”. Muzycy zagrali także nowsze numery, jak „Prosto” czy „Wstyd”. Podczas swojego występu zgromadzili rekordową publiczność, która bawiła się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. To także jeden z największych koncertów w historii Polski.

Album „Kult live Pol’and’Rock Festival 2019” ukazał się jako box złożony z dwóch płyt CD z ponad 100 minutami muzyki oraz płyty DVD. Prócz tego materiał dźwiękowy wydano również na potrójnym albumie winylowym – jest to limitowane wydanie w czterech wersjach kolorystycznych.