Nie żyje aktor musicalu Hair! Treat Williams zginął w tragicznym wypadku

i

Autor: Barry Wetcher/Everett Collection/East News Nie żyje Treat Williams, aktor znany z musicalu "Hair"

Nie żyje aktor musicalu "Hair"! Treat Williams zginął w tragicznym wypadku

2023-06-14 9:36

Tragiczna informacja obiegła media na całym świecie. W wieku 71 lat zmarł Treat Williams - hollywoodzki aktor, znany przede wszystkim z roli w kultowym musicalu "Hair", ale także w takich produkcjach, jak "Dawno temu w Ameryce" czy "127 godzin". Artysta zginął w wypadku motocyklowym, a informację o jego śmierci przekazała rodzina w oficjalnym oświadczeniu.

Treat Williams urodził się 1 grudnia 1951 roku w Stamford w stanie Connecticut. Przygodę z aktorstwem rozpoczął już w czasach szkolnych, a na studiach na poważnie zaczął myśleć o tym, by zająć się graniem. Williams miał ku temu warunki - potrafił wspaniale śpiewać. Bardzo szybko trafił na Broadway, gdzie początkowo pojawiał się jako dubler postaci męskich w musicalu Grease. Jako aktor kinowy zadebiutował w 1975 roku w produkcji Deadly Hero. Uwagę krytyków i widzów na całym świecie zwrócił na siebie cztery lata później, gdy zagrał jedną z głównych ról w kultowym musicalu Hair w reżyserii Miloša Formana. Williams wcielił się w nim w postać George'a Bergera, lidera grupy hippisów i za swoją rolę dostał pierwszą nominację do Złotego Globu. Kolejna dekada okazała się być jeszcze lepsza w karierze aktora - pojawiał się w kolejnych filmach, serialach, filmach telewizyjnych, uzyskał także kolejne dwie nominacje do tej nagrody. 

Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16

Treat Williams nie żyje

Informacja o śmierci aktora obiegła media na całym świecie we wtorek 13 czerwca. Williams zginął 12 czerwca w wieku 71 lat w tragicznym wypadku motocyklowym w miasteczku Dorset w stanie Vermont. Aktor zderzył się z kierowcą samochodu osobowego, który zjechał na przeciwległy pas. Choć artysta został bardzo szybko przewieziony helikopterem do szpitala, to nie udało się go uratować. Rodzina aktora poinformowała o jego śmierci w oświadczeniu.

Treat Williams był pełen miłości dla swojej rodziny, swojego życia i rzemiosła. We wszystkich tych dziedzinach był na szczycie. Do wszystkich fanów: proszę, pamiętajcie, że Treat doceniał każdego z Was. Zachowajcie go w swoich sercach i modlitwach.