QUIZ - jak dobrze znasz film Nie ma mocnych? Sprawdzian dla fanów serii Sami Swoi

i

Autor: AKPA QUIZ z filmu "Nie ma mocnych"

quizy

"Nie ma mocnych" - dobrze znasz ten polski klasyk? Quiz dla fanów serii "Sami Swoi"

2024-07-08 15:17

Film "Sami Swoi" z 1967 roku okazał się być ogromnym sukcesem, zarówno patrząc przez pryzmat krytyczny, jak i komercyjny tamtych czasów. Nic więc dziwnego, że kilka lat później twórcy postanowili nakręcić jego kontynuację, a ostatecznie powstała z tego cała trylogia! Dziś sprawdzamy Waszą wiedzę z drugiej części, czyli "Nie ma mocnych"!

Film Sami Swoi miał swoją premierę w 1967 roku i natychmiast osiągnął ogromny sukces na rodzimym rynku filmowym. Produkcja ta dziś cieszy się statusem kultowej i chętnie wracają do niej coraz to nowe pokolenia widzów. Jakiś czas po tym, jak produkcja ujrzała światło dzienne jej twórcy - Sylwester Chęciński Andrzej Mularczyk, postanowili stworzyć jej kontynuację. Dzięki temu siedem lat po premierze Samych Swoich, dokładnie 28 maja 1974 roku, do rodzimych kin trafiła kolejna, jak się z czasem okazało, druga odsłona losów dwóch rodzin: Karguli i Pawlaków. Film Nie ma mocnych został niezwykle ciepło przyjęty, zarówno przez publiczność, jak i odbiorców. Doceniono zarówno świetne zbudowanie postaci i ich rozwój z biegiem lat, a przede wszystkim błyskotliwy scenariusz, obfitujący w powiedzonka, które dziś już weszły do codziennego użytku.

Świętokrzyskie. Na planie filmu "Sami swoi. Początek" w Muzeum Wsi Kieleckiej

"Nie ma mocnych" - quiz z uwielbianej komedii

Czy jesteś fanem/fanką także drugiej odsłony legendarnej już trylogii? Jeśli tak, mamy dla Ciebie quiz dla największych fanów tej produkcji!

Sprawdź się w teście wiedzy o filmie Nie ma mocnych poniżej:

QUIZ - jak dobrze znasz film "Nie ma mocnych"? Sprawdzian dla fanów serii "Sami Swoi"

Pytanie 1 z 10
Pod jaką nazwą znana jest trylogia, w skład której wchodzą także filmy "Sami Swoi" i "Kochaj albo rzuć"?
Listen on Spreaker.