Netflix

i

Autor: Pixabay.com

Netflix: co najchętniej oglądają Polacy? Wyniki badań zaskakują!

2021-04-08 14:58

Czy ktokolwiek z Was zastanawiał się kiedyś nad tym jakie tytuły na platformie streamingowej Netflix biją rekordy popularności w Polsce? Wyobraźcie sobie, że powstały nawet badania na ten temat! Firma Comparitech sprawdziła dokładnie, które z dostępnych pozycji budzą największe zainteresowanie wśród aktywnych użytkowników. Wyniki są naprawdę zaskakujące!

Przeprowadzone badanie opiera się na ponad 25 tysiącach użytkowników z 46 krajów na świecie. Firma postanowiła przeanalizować dane oglądalności, ale też wyszukiwania konkretnych tytułów. Co najchętniej oglądamy na Netflix - oczywiście odpowiedź na to pytanie na pierwszy rzut oka może wydać się trudna, ponieważ na platformie dostępnych jest tysiące tytułów, a jak wiadomo każdy z nas ma też różne zainteresowania i gusta. Jednak biorąc pod uwagę liczbę respondentów badania da się wysnuć konkretne wnioski.

Netflix - najpopularniejsze filmy 

W kwestii filmów zapewne przeżyjecie spore zaskoczenie gdy dowiecie się, że najpopularniejsze okazały się pozycje romantyczne. Tutaj królują produkcje takie jak: "Zmierzch", "Mamma Mia!", "Wredne dziewczyny" czy "Notatnik". Najwyższe miejsce na podium zajęły "Słodkie zmartwienia"! Badanie dotyczyło również najchętniej oglądanych seriali, których w serwisie nie brakuje. Badacze mieli nie lada wyzwanie, ponieważ analiza tak ogromniej liczby danych nie jest rzeczą prostą i szybką do wykonania. 

To koniec Netflixa? PiS chce założyć Polakom PiSflixa? Komentarz Adama Federa [WIDEO]

Netflix - najlepsze seriale 

To wiemy już na pewno - najchętniej oglądamy na Netflix właśnie seriale. Pojawia się jednak pytanie jakie dokładnie. Z odpowiedzią spieszą nam badacze, którzy opublikowali już wyniki swoich analiz w sieci. Wynika z nich, że najczęściej na świecie oglądamy takie produkcje jak "Przyjaciele", "Stranger Things", "You", "Riverdale" oraz "13 powodów". To wyniki globalne, a więc czas zerknąć na sytuację serialowo-filmową na naszym podwórku. 

Jako, że Polska była jednym z 46 badanych krajów doczekała się także własnych interpretacji. Jak nasz kraj przedstawia się na tle innych branych pod uwagę przez zagranicznych badaczy? 

Netflix - Co najchętniej oglądamy w Polsce?

Macie już swoje sugestie dotyczące togo co najchętniej oglądamy na Netflix w Polsce? Firma Comparitech zaskakuje nas swoimi danymi, ponieważ wynika z nich, że w kraju nad Wisłą najchętniej włączamy spośród filmów Harry'ego Pottera i Czarę ognia! Nikogo nie zaskoczy jednak wynik dotyczący oglądalności seriali w Polsce, tutaj prawdziwym królem jest Dom z papieru! Dobrą informacją jest również ta, z której wynika, że Polacy nie lubią oglądać słabych produkcji, ponieważ średnio poświęcamy czas filmom o ocenie 7,25/10 (oceny z IMDb). Jeszcze lepiej jest z serialami, tutaj ufamy tylko tym o ocenie wyższej niż 7,94/10.

Sonda
Czy jesteś fanem Netflixa?