Nagrody Best Audio Empik Go

i

Autor: Materiały prasowe

nagrody

Nagrody Best Audio Empik Go przyznane! Oto wygrani

2024-06-06 13:10

Zbierające wszystkie nagrody „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” w wersji audio, najpopularniejszy influencer kulinarny w Polsce czy kosmiczny podcast przygotowany przez „głos Googla”. To oni znaleźli się wśród laureatów 4. edycji Nagród BEST AUDIO Empik Go, dla tych którzy lubią słuchać. W tym roku obok autorów, lektorów, podcasterów i realizatorów zostali nagrodzeni także muzycy i twórcy internetowi.

Niemal 30 tysięcy głosów, ponad 20 rozdanych statuetek i pierwsza w historii nagroda ex-aequo. To krótkie podsumowanie tegorocznej edycji polskich Audio Oscarów. Spośród 50 nominowanych tytułów oraz nazwisk fani audiobooków i podcastów wybrali 7 audioprodukcji oraz 3 najbardziej elektryzujące nazwiska sezonu, które zostały nagrodzone złotymi statuetkami BEST AUDIO Empik Go.4. rok z rzędu najpopularniejszą kategorią okazały się Produkcje Oryginalne. Uwielbiane seriale audio oraz słuchowiska niezmiennie elektryzują słuchaczy. W tym roku nagroda powędrowała do „Przygód Baltazara Gąbki”. Statuetki ze sceny odebrali: Janusz Zadura (główny głos produkcji, jako narrator przeprowadził czytelnika przez opowieść), Maja Jackowska (Dyrektorka E-Commerce Wydawnictwa Literackiego), oraz Jan Świtlak reżyser słuchowiska z agencji Make-it by OSORNO, która wspólnie z Empik Go wyprodukowała ten tytuł.

Mellina - Maciej Maleńczuk o sanah i Podsiadło. Kogo nie jest w stanie słuchać?

W tym roku do dobrze znanych kategorii dołączyły dwie nowe: „BUZZINN Roku”, który wyróżnił 10 osobowości minionego roku oraz „E-MUZYCZNE historie” z artystami, którzy spróbowali swoich sił w szeroko pojętym świecie literatury. Kategorie poruszyły fanów, którzy licznie głosowali na swoich idoli. Finalnie najlepsi okazali się: Michał Korkosz vel. Rozkoszny (BUZZINN Roku) oraz ex aequo debiutująca piosenkarka evelina ross i Bracia Kacperczyk (E-MUZYCZNE historie). Po raz pierwszy w historii konkursu mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której nominowani uzyskali tę samą liczbę głosów.

W kategoriach audiobooków gatunkowych nagrody powędrowały do Joanny Kuciel-Frydryszak i Marii Peszek, która zinterpretowała „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”. Złote statuetki otrzymali także Wojciech Chmielarz i Maciej Więckowski za audiobook „Za granicą” oraz Weronika Anna Marczak i Zuzanna Pawlukiewicz-Jaworska, które wspólnie stworzyły wersję audio „Perełki. Rodziny Monet. Tom 3. Część 1”.

W gronie laureatów nie mogło zabraknąć także produkcji z namiętnym tłem. Wygrał tytuł „Przeznaczona diabłu. Tom I” oraz jego autorka Aleksandra Możejko i lektorka Agata Skórska.

Galę poprowadziła Kaja Klimek.

Nagrody BEST AUDIO Empik Go to odpowiedź na dynamiczny rozwój rynku audio, który staje się pełnoprawną gałęzią już nie tylko branży wydawniczej, ale również szerszego świata kultury i rozrywki. Do zobaczenia w przyszłym roku podczas kolejnej edycji!

Pełna lista zwycięzców

  • Produkcja oryginalna - Przygody Baltazara Gąbki, Stanisław Pagaczewski, w rolach głównych: Robert Makłowicz, Kuba Wojewódzki, Artur Barciś, Wiktor Zborowski, Sandra Drzymalska, Krzysztof Czeczot, Janusz Zadura
  • BUZZINN Roku - Michał Korkosz (Rozkoszny)
  • Audiobook: Historie młodych uczuć - Perełka. Rodzina Monet. Tom 3. Część 1, Weronika Anna Marczak, czyta Zuzanna Pawlukiewicz-Jaworska, You&YA
  • Audiobook: Kryminalne historie - Za granicą, Wojciech Chmielarz, czyta Maciej Więckowski, Wydawnictwo Marginesy
  • Audiobook: Namiętne historie - Przeznaczona diabłu. Tom 1, Aleksandra Możejko, czyta Agata Skórska, Amare
  • Podcast: Ludzie i Świat  - Kieruj się w kosmos, Jarosław Juszkiewicz
  • Podcast: Mroczne sprawy  - Kryminatorium - Mordercy PRL, Marcin Myszka
  • E-muzyczne historie  - Bracia Kacperczyk & evelina ross (ex-aequo)

Bon Jovi - oto nasz TOP 5 albumów formacji: