Nadchodzące filmowe biografie muzyków. Na jakie produkcje warto czekać?

i

Autor: ANGELA WEISS/AFP/East News Filmowe biografie gwiazd rocka

Nadchodzące filmowe biografie muzyków. Na jakie produkcje warto czekać?

2023-03-09 15:49

Od kilku lat trwa prawdziwa moda na tworzenie filmowych biografii różnych artystów i artystek. Nic w tym dziwnego - życie wielu z nich to gotowy materiał na scenariusz. Jakie produkcje, których fabuła skupi się na historii konkretnej postaci ze świata muzyki, są w drodze? Kiedy filmy te miałyby się ukazać i kto wcieli się w główne role? Sprawdźcie naszą galerię nadchodzących filmowych biografii muzyków!

Filmowe biografie artystów i artystek rockowych powstają już od lat - w 1991 roku swoją premierę miała produkcja The Doors z Valem Kilmerem w roli Jima Morrisona, w 2005 roku powstaje obraz Last Days, którego fabuła luźno oparta jest na historii Kurta Cobaina, a dwa lata później Anton Corbijn reżyseruje Control, czyli film opowiadający i Ianie Curtisie - liderze zespołu Joy Division. Prawdziwy przełom nadszedł w 2018 roku, kiedy ukazała się epicka filmowa biografia Freddiego Mercurego. Mimo tego, że Bohemian Rhapsody spotkał się z mieszanymi recenzjami i nie zawsze ciepłym przyjęciem ze strony fanów legendarnego muzyka, to produkcja osiągnęła gigantyczny sukces kasowy i zdobyła aż cztery Oscary. Raptem rok później ukazał się film Rocketman, oparty na życiowej historii Eltona Johna. Od tamtego czasu niemal co chwilę pojawiają się informacje o coraz to nowych filmach i serialach, których fabuła skupi się na historii danej postaci ze świata muzyki.

Nadchodzące filmowe biografie muzyków

Trudno nie zauważyć, że gatunek filmowej biografii muzycznej przeżywa prawdziwy renesans. W najbliższym czasie czeka nas prawdziwy wysyp produkcji, w centrum których staną największe postaci ze świata muzyki, a wiele z nich to najwięksi - nieżyjący lub nadal działający na rynku - przedstawiciele gatunku, jakim jest Rock. Na jakie produkcje warto czekać? Kiedy się ukażą i o kim opowiedzą? Jedna z nich będzie miała swoją premierę już za miesiąc! Sprawdźcie!

Zobacz także: Punkowe wersje popularnych przebojów. Te numery dostały nowe życie!

Sonda
Lubisz chodzić do kina?