Jak dobrze znasz film Motylem jestem, czyli romans 40-latka? QUIZ dla fanów lat 70.!

i

Autor: Materiały TVP QUIZ z filmu "Motylem jestem, czyli romans 40-latka"

Sprawdź się

"Motylem jestem, czyli romans 40-latka". Jak dobrze pamiętasz ten film? Quiz

2023-11-22 8:51

Serial "Czterdziestolatek" do dziś jest pamiętany i chętnie oglądany przez niemałe grono fanów polskiej telewizji i produkcji, nie tylko z czasów PRL-u. Warto pamiętać, że już rok po premierze pierwszych odcinków serialu, swoją premierę miał film do niego nawiązujący. Jak dobrze pamiętasz produkcję " "Motylem jestem, czyli romans 40-latka"? Sprawdź się i zdobądź komplet punktów!

Serial Czterdziestolatek, za kamerą którego stanął Jerzy Gruza, a scenariusz do którego pisali sam reżyser i Krzysztof T. Toeplitz, miał swoją oficjalną premierę na antenie Telewizji Polskiej w połowie maja 1975 roku. Już pierwsza seria, licząca raptem siedem odcinków, przyciągnęła przed ekrany miliony widzów. Produkcja na fali sukcesu powróciła z kolejną odsłoną już na jesieni tego samego roku i była kontynuowana aż do lutego 1978 roku. Ostatecznie wyprodukowanych i wyemitowanych zostało łącznie dwadzieścia jeden odcinków, które złożyły się na cztery serie. Fani formatu dostali okazję oglądania dalszych losów rodziny Karwowskich niecałe dwadzieścia lat po premierze oryginału w ramach serialu Czterdziestolatek. 20 lat później z 1993 roku.

Wielka tajemnica serialu "Czterdziestolatek". Historia z Koprem

Quiz z filmowej wersji serialu "Czterdziestolatek" - czy znasz produkcję "Motylem jestem, czyli romans 40-latka"?

Nic więc dziwnego, że na fali sukcesu i popularności serialu, twórcy postanowili stworzyć jego filmową wersję. Za reżyserię produkcji Motylem jestem, czyli romans 40-latka ponownie odpowiadał Jerzy Gruza, który znów połączył siły z Krzysztofem T. Toeplitzem w ramach prac nad scenariuszem. Filmowa odsłona przygód inżyniera Karwowskiego trafiła do kin w Polsce we wrześniu 1976 roku i została niezwykle ciepło przyjęta przez widzów i krytyków. Jak dobrze znasz kultową produkcję? Sprawdź się w quizie!

Jak dobrze znasz film "Motylem jestem, czyli romans 40-latka"? QUIZ dla fanów lat 70.!

Pytanie 1 z 10
Która legendarna wokalistka z czasów PRL- zagrała w filmie?