Mothyfall prezentuje teledysk do „Rainy Night”

i

Autor: foto: Kamil Kwiatkowski

Mothyfall prezentuje teledysk do „Rainy Night”

2021-01-18 11:53

Trzy miesiące od premiery kolejnego utworu, Mothyfall powraca, prezentując animowany klip do singla, zatytułowanego „Rainy Night”.

Po dobrze przyjętym debiucie singla „One Glance” oraz występie u boku SIQ, Acid Drinkers i Closterkeller, formacja zaprezentowała najnowszy teledysk do kolejnego singla, który zwiastuje nadchodzący mini-album.

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Animowany teledysk do Rainy Night autorstwa ALEKSANDRY RASZEWSKIEJ (na motywach pomysłów Kamila Sordyla), ponownie zabiera widzów w realia krainy, z której historiami formacja dzieli się w swoich utworach. Tym razem odwiedzimy chłodne zakątki wyimaginowanego przez zespół świata, w którym ujrzymy zalążek codzienności pewnej, kochliwej (aż do krwi) bohaterki.

System Of A Down w różnych momentach kariery. Tak zmieniał się zespół (GALERIA)

Mothyfall to żywiecka formacja łącząca w sobie brzmienia klimatycznej muzyki gotyckiej, współczesnego metalu oraz muzyki industrialnej. Definiują ją czyste oraz przesterowane gitary, niskie i ekspresyjne wokale, nietrywialne partie perkusji oraz dominujące elementy muzyki elektronicznej, które zahaczają o liczne style i odłamy. Twórczość formacji w formie prostych i chwytliwych motywów, ma za zadanie stworzyć niepowtarzalny klimat, który przeniesie słuchacza do zupełnie innej, obcej mu jak dotąd rzeczywistości.

Zespół został powołany do życia jesienią 2018 roku przez gitarzystę Przemysława Semlę i basisto-wokalistę- Kamila Sordyla, których wspierał klawiszowiec Konrad Mikuszewski. Wszelkie wizje oraz sam skład, pomógł niebawem dopełnić młody, utalentowany perkusista- Krzysztof Talik. Do największych inspiracji ekipy składu należą zespoły takie jak Sisters Of Mercy, Tiamat, Type O Negative, Korn, Rammstein, Static X, Birthday Massacre, Perturbator czy Scars On Broadawy. Po blisko roku od powstania, latem 2019 roku, zespół Mothyfall objawił światu swój pierwszy owoc w postaci singla i teledysku zatytułowanego „One Glance”.

Po pozytywnym odbiorze na wydarzeniu Muzyka do Granic, debiutując u boku zespołów takich jak SIQ, Closterkeller czy Acid Drinkers, formacja mim przeciwności losu pracuje po dziś dzień nad swoją pierwszą EP-ką, z której drugi singiel zatytułowany „Rainy Night” ukazał się jesienią 2020 roku.

Debiutancki singiel „One Glance” promowany był wyjątkowym klipem, wprowadzającym słuchaczy w realia krainy, z której historiami zespół dzieli się w swoich utworach. Obraz w reżyserii Kamila Sordyla i Alexa Ochmana, ekranizuje jedną z nich. Teledysk do debiutanckiego singla Mothyfall, pozwala zarówno słuchaczom jak i widzom zderzyć się po raz pierwszy z wyimaginowanym, baśniowym światem, na który formacja stara się przelać emocje dotyczące otaczającej ją rzeczywistości. W tym świecie nie brak wzruszających, pięknych, a zarazem pozytywnych akcentów, które jak w codziennym życiu, przeplatają się z negatywami, chłodem i niesprawiedliwością.