Metallica: znamy datę premiery nowej płyty! Kiedy nowy album trafi w nasze ręce?

i

Autor: Bulls

Metallica mocno pracuje nad nowym albumem. Co już wiemy o nowym krążku?

2020-11-23 12:34

Nowa płyta Metalliki jest wyczekiwana przez fanów i jak widać, czas pandemii koronawirusa chyba pomoże w jej powstawaniu. Brak koncertów powoduje, że zespół ma więcej czasu. Co wiemy o nowym krążku?

Nowa płyta Metalliki jest wyczekiwana przez fanów, jednak grupa przyzwyczaiła już chyba swoich fanów, że krążki nie wychodzą za często, a ostatnie, prawie 10-letnie czekanie pokazało, że raczej zespół się nie śpieszy. Wynika to też z potężnych tras koncertowych, które Metallica gra regularnie. Przez pandemię koncerty są wstrzymane, także jest czas na prace w studiu. Podobno wszystko idzie bardzo dobrze, co wiemy o krążku?

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Metallica ostro pracuje nad nową płytą! Co wiemy o krążku?

W wywiadzie dla ''Rolling Stone” Lars Ulrich przyznał, że prace trwają już od kilku tygodni i są bardzo intensywne. Jak powiedział perkusista:

Od 3-4 tygodni poważnie zabraliśmy się za komponowanie. Wszystko to wokół – pandemia, pożary, polityka, problemy rasowe i cały ten stan, w jakim jest świat – sprawia, że łatwo wpaść w depresję, ale komponowanie budzi we mnie entuzjazm odnośnie tego, co przyniesie przyszłość. Myślę sobie: „Cholera, mamy szansę nagrać swoją najlepszą płytę, mamy szansę dokonać jakiejś zmiany. Zrobić coś, co nakręca nie tyle inne osoby, co mnie samego”.

Teraz trzymajmy kciuki, by Kirk Hammett nie zgubił telefonu z riffami.