Ilustracja do artykułu

i

Autor: materiały prasowe

MACHINA - rockowe uderzenie z Lublina

2020-03-26 11:03

MACHINA - polski zespół rockowy założony w Lublinie, grający pochodną klasycznego rocka, southern rocka blues-rocka, bluesa.

Zespół tworzą Michał Denis (wokal), Marcin Fidecki (klawisze), Adam Stańczak (gitary), Filip Leszczyński (perkusja), Marcin Sokołowski (gitara basowa), doświadczeni muzycy, dla których muzyka jest życiową pasją.

W 2010 roku zespół wydał DEMO pt. Moje Przeznaczenie, na którym znalazły się 3 autorskie kompozycje: "To twoje życie", "Powiesz" i "Moje przeznaczenie". W nagraniach wzięli udział wspaniali goście. Na klawiszach w utworze "Powiesz" zagrała Maria Dobrzańska (BAJM), a Piotr Cugowski (BRACIA) zaśpiewał z Michałem w utworze "Moje przeznaczenie".

ZOSTAŃ W DOMU DLA OZZY'EGO - CÓRKA ARTYSTY ROZPOCZĘŁA NOWĄ AKCJĘ


Z sukcesami w 2011r. zespół wystąpił w programie Must Be The Music w TV POLSAT gdzie otarł się o półfinał. W tym samym roku grupa wzięła udział w projekcie promującym miasto Lublin. Owocem tego projektu jest utwór "Brama Wschodu" skomponowany specjalnie na tę okazję i opowiadający o rodzinnym mieście muzyków.


Rok później pojawiają się nagranie pt. "Rola życia", o nieco świeższym i zmienionym brzmieniu oraz singiel "Wierzmy w siebie".

Utwór "Wierzmy w siebie" obok utworu "Atlantyda" (autorstwa Grzegorza Turnaua) zadebiutował na III Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Twórców "ARANŻATOR" (Żyrardów). Jury festiwalu, którego przewodniczącym był Grzegorz Turnau nagrodziło zespół wyróżnieniem za nowatorski
i bardzo ciekawy aranż oraz wykonanie utworu "Atlantyda".


W 2014 roku zespół MACHINA otrzymał nagrodę główną Grand Prix na VI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Bluesowej KRAŚNIK BLUES MEETING 2014. Pod koniec 2016 roku zespół wydał EP-kę Deluxe Edition.

DAVE MUSTAINE (MEGADETH) PRZEROBIŁ Z CÓRKĄ NUMER THE BEATLES [WIDEO]


Od 2009 roku zespół zagrał już kilkadziesiąt koncertów. Od kameralnych występów w klubach po duże sceny na festynach i festiwalach rockowych i blues-rockowych w całym kraju. W grudniu 2019 roku zespół wydał płytę Czarodzieje Pustych Słów pod okiem włoskiego producenta muzycznego Giuseppe Bassi współpracującego m.in. z Loganem Maderem (Machine Head), Danem Korneffem (Paramore), Dino Cazaresem (Fear Factory), Tue Madsenem (Meshuggah).