Lonely Sinners wydali nowy album 'Human Zoo'

i

Autor: Materiały prasowe

Lonely Sinners wydali nowy album 'Human Zoo'

2021-08-12 12:59

Ukazała się nowa płyta trip-hopowego projektu Seby - byłego muzyka warszawskich metalowych grup Sparagmos i Rootwater.

„Human Zoo” to płyta poruszająca temat człowieka, jako istoty uwikłanej w machinę wyzysku i okrucieństwa, napędzanej własnymi słabościami. Artyści na codzień mieszkający i tworzący w San Francisco, stworzyli album, którego punktem wyjścia było wystąpienie Yeonmi Park na kongresie One Young World Summit w Dublinie, w 2014 roku, która relacjonowała swoją ucieczkę z Korei Płn. Fragment wypowiedzi wówczas 13-letniej dziewczynki został wpleciony w jeden z utworów. Muzyka osadzona w kanonie downtempo i trip-hopu, za którą stoją Nika i Seb (przed laty związany ze sceną metalową - Sparagmos i Rootwater).

Co tam w środku gra - Jelonek

Dekadencki wymiar tekstów „Human Zoo”, za które odpowiada Nika, dopełnia muzyka, utrzymana w klimacie downtempo z elementami trip-hopu, gdzieniegdzie skręcająca w industrialną uliczkę. Dla równowagi materiał zawiera kilka utworów o lżejszej tematyce, choć ich przekaz zawsze ma wydźwięk melancholii i poczucia straconej nadziei.

Twórcy „Human Zoo” nagrali materiał wbrew mainstreamowym wymogom, ponieważ nie uznają szablonów w sztuce. Ich utwory to ok. 5-minutowe opowieści i powrót do formy muzyki, której się słucha, a nie konsumuje.

Muzykę skomponowali Seb i Nika, a basy dograł Sebastian Kucharski. Seb po raz kolejny zajął się produkcją, natomiast mix i mastering to dzieło Andrzeja Izdebskiego.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć