Lider Bayer Full o zespole Kult: a kto ich płytę kupić? Kto pamięta taki zespół?

i

Autor: Dominik Pajewski/WBF

Lider Bayer Full o zespole Kult: a kto ich płytę chce kupić? Kto pamięta taki zespół?

2020-11-17 8:57

W ostatnim czasie, bardzo głośno jest o dofinansowaniu dla artystów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, która wywołana jest przez koronawirusa. Sprawę skomentował Kazik Staszewski, który zaznaczył, że nie chce brać pieniędzy od państwa i lepiej kupić płytę Kultu. To chyba mocno zdenerwowało Sławomira Świerzyńskiego z Bayer Full, który stwierdził, że chyba nikt nie chce kupić płyty zespołu Kazika i raczej nikt o Kulcie nie pamięta.

W ostatnim czasie, wiele kontrowersji wzbudził Fundusz Wsparcia Kultury, przez co zapowiadane wypłaty dla artystów zostały wstrzymane. Echa całej sprawy jednak nie milkną i swoje zdanie na temat sprawy przedstawił Kazik Staszewski. Lider Kultu napisał na Facebooku zespołu:

Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz.

Po drugie – rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.

To jednak mocno nie spodobało się liderowi Bayer Full - Sławomirowi Świerzyńskiemu. O co chodzi?

Co tam w środku gra? - Happysad

Sławomir Świerzyński o zespole Kult: a kto ich płytę kupić? Kto pamięta taki zespół?

Lider discopolowej grupy Bayer Full, był gościem w programie Polsat News, prowadzonym przez Agnieszkę Gozdyrę. Nie było to bez powodu, ponieważ na liście beneficjentów, znalazł się Świerzyński oraz jego żona, którzy w sumie mieli otrzymać 550 tysięcy złotych, na rzecz działalności artystycznej. Jak wiemy, wypłaty zostały wstrzymane, a lista ma zostać zweryfikowana. Gdy Agnieszka Gozdyra zacytowała słowa Kazika, lider Bayer Full zareagował dosyć zaskakująco, mówiąc o grupie Kult:

Głupszej wypowiedzi to dawno nie słyszałem (...) A kto by chciał ich płytę kupić? (...) Zespół Bayer Full  w Polsce sprzedał 17 i pół miliona płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że ''nie chcemy waszych pieniędzy”. Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość Boską?

Wypowiedzi Świerzyńskiego nie skomentował zespół Kult, ani Kazik Staszewski, jednak w zabawnym tonie skomentowała to wytwórnia SP Records, która umieściła nagranie z programu Polsat News, zabawnie pytając:

A czy Wy znacie taki zespół jak Kult?

Nagranie możecie zobaczyć poniżej:

Przypomnijmy, że ostatnim wydawnictwem zespołu Kult jest koncertowy album z Pol'and'Rock Festival 2019. Mówi się, że był to jeden z największych koncertów w historii festiwalu, a pod sceną mogło pojawić się około miliona osób. Wydawnictwo dostępne jest w formie 2xCD z DVD oraz specjalnego boxa z trzema winylami. Krążek można zamawiać na stronie wydawnictwa SP Records.