Matt Sorum

i

Autor: screen: youtube.com/watch?v=2i9vVlJLZgU Screen: youtube.com/watch?v=2i9vVlJLZgU

Który numer Guns N' Roses został napisany po pijaku? Matt Sorum zdradził tajemnice

2020-11-05 10:31

Guns N' Roses mieli w swojej karierze taki czas, że mówiono o nich, że są najniebezpieczniejszym zespołem na świecie. Matt Sorum postanowił wspomnieć dzikie czasy grupy, mówiąc o tym, jaki numer został napisany w stanie totalnego upojenia alkoholowego.

Guns N' Roses byli w pewnym momencie swojej kariery zespołem, który nie liczył się z niczym i nikim. O grupie mówiło się, że jest najniebezpieczniejsza na świecie. Liczne ekscesy, podlewane alkoholem i doprawiane narkotykami przeszły do historii, jednak z wielu dzikich akcji, powstały tez numery! Jak wspomniał Matt Sorum, jeden z numerów Gunsów, został napisany całkowicie pod wpływe alkoholu.

Matt Sorum wspomina, który numer Guns N' Roses został napisany pod wpływe alkoholu

O albumie ''Use Your Illusion'' powiedziano już wiele, jednak mało chyba kto wiedział, że jeden z numerów na ten krążek, został nagrany całkowicie pod wpływem alkoholu. Jak powiedział ostatnio Matt Sorum:

Gdy wróciliśmy do studia po południowym koktajlu, było happy hour, drinki były tanie, więc wypiliśmy więcej niż kilka. Mike spojrzał na nas i powiedział: „Chłopaki… idźcie do domu!”. Ale odparliśmy, że chcemy jamować. Izzy miał akurat ten mocny kawałek „You Ain’t the First” i, jeśli się wsłuchasz, to jest to w zasadzie pijacka piosenka piracka! Byliśmy w doskonałym stanie, żeby ją nagrać.

Wydaje mi się, że miałem tamburyn, ledwo mogłem uderzać w bęben basowy, więc musiałem zmusić jednego z technicznych do uderzenia w niego, ponieważ nie mogłem tego zrobić w odpowiednim momencie. Byłem zalany. Tamburyn, jak się wsłuchasz, niekiedy brzmi niepewnie, ale jest na swój sposób doskonały.

Album ''Use Your Illusion'' do dzisiaj uznawany jest za najlepsze dokonanie Guns N' Roses, a w samym USA krążek pokrył się kilkukrotnie platyną.