Koncerty powrócą niedługo w UK? Jest rozwiązanie w postaci specjalnych testów

i

Autor: freeimages.com/wilhelm kantor

Koncerty powrócą niedługo w UK? Jest rozwiązanie w postaci specjalnych testów

2021-02-23 10:00

Wszyscy wypatrujemy koncertów, które dosłownie z dnia na dzień zostały zmiecione z powierzchni ziemi. Okazuje się, że w Wielkiej Brytanii jest szansa na powrót występów, a rozwiązaniem może okazać się specjalny test.

Z powodu pandemii koronawirusa, praktycznie cały świat się zatrzymał i można powiedzieć, że koncerty zostały dosłownie zmiecione z powierzchni ziemi. Nie wiadomo kiedy wrócą występy na żywo, a tym bardziej takie, które odbywają się na dużych, często zamkniętych obiektach. Jest jednak światełko w tunelu, ponieważ trwają prace nad specjalnymi testami.

Koncerty przełożone na 2021 rok

Koncerty będą możliwe w UK? Być może pomoże specjalny test

Jak przekazał 'HuffPost UK' pojawił się nowy test na obecność koronawirusa, dzięki któremu mogłyby wrócić koncerty klubowe, występy w teatrach oraz wydarzenia sportowe na dużą skalę.

Firma biotechnologiczna Avacta z Yorkshire, ma test, który od 5 do 10 minut pokazuje wynik i jest pewny prawie w 97%. Może być to przełom w temacie koncertów, ponieważ jest duża szansa na umożliwienie masowych imprez dzięki testom. Jeżeli opcja się sprawdzi, test może zostać wyprodukowany na dużą skalę, co z pewnością ucieszyłoby cały świat.

Czy to oznacza powrót koncertów? Trudno jednoznacznie stwierdzić, jednak jest światełko w tunelu.

Sonda
Czy oglądasz spektakle i koncerty online?