Koncertowy album Iron Maiden Nights Of The Dead - Legacy Of The Beast, Live in Mexico City  już dostępny!

i

Autor: Matriały prasowe Materiały prasowe

Koncertowy album Iron Maiden "Nights Of The Dead - Legacy Of The Beast, Live in Mexico City" już dostępny!

2020-11-20 15:36

Nowy, podwójny koncertowy album Iron Maiden dziś, 20 listopada, trafia do sprzedaży. Wydawnictwo, które dostępne jest w różnych formatach, składa się z ponad 100 minut klasycznych utworów kapeli.

Zestaw zatytułowany "Nights Of The Dead - Legacy Of The Beast, Live in Mexico City" zarejestrowano podczas trzech wyprzedanych koncertów, które odbyły się we wrześniu 2019 roku w ramach trasy "Legacy Of The Beast". Tournée, które rozpoczęło się w 2018 roku zakończy się latem przyszłego roku w Europie. Pozostałą część otworzy show na PGE Narodowym w Warszawie, który zaplanowano na 11 czerwca 2021 roku.

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

"Kiedy ostatnia cześć naszej trasy Legacy została odwołana z powodu pandemii koronawirusa, wszyscy w zespole byliśmy bardzo rozczarowani i przygnębieni, podobnie zresztą jak nasi fani. Bardzo liczyliśmy na to, by dotrzeć z tymi występami do kolejnych krajów i chociaż udało się ustalić nowe daty większości europejskich koncertów na 2021 rok (w tym występ w Warszawie, na PGE Narodowym - 11.06.2021), pomyśleliśmy, że przesłuchamy zapis dotychczasowych show, by sprawdzić, czy nie uda się przygotować jakiejś koncertowej pamiątki, którą wszyscy będą mogli się cieszyć. Osobiście jestem bardzo zadowolony z rezultatu, szczególnie z setlisty, na której znalazły się utwory, które wcześniej nie znalazły się na żadnym albumie live, jak "For The Greater Good Of God", "Where Eagles Dare", "Flight Of Icarus", "The Clansman" czy "Sign Of The Cross". Te numery przez lata były nieobecne w naszym koncertowym repertuarze" - komentuje założyciel kaolei i basista, Steve Harris.

"Nigdy nie wydaliśmy koncertowej płyty z Meksyku. Myślę, że nagranie idealnie oddają zaangażowanie i radość tamtejszych fanów, którzy zawsze fantastycznie nas przyjmowali" - dodaje lider.

"Wszystkie dotychczasowe koncerty na tej trasie były wspaniałe, a nasi fani uwielbiają cały ten przepych "Legacy", z rozbudowaną scenografią, rekwizytami i kurtynami, nie wspominając oczywiście o zabójczej setliście. Kiedy w 2020 trzeba było odwołać występy, pomysł na wydanie albumu live wydawał się oczywisty. Steve, razem ze współproducentem Tonym Newtonem, idealnie uchwycili klimat trzech show w Mexico City, w których uczestniczył 70-tysięczny tłum. Płyta ma podwójne znacznie. Z jednej strony świętujemy udaną trasę, którą widziało już ponad 2 miliony fanów. Z drugiej to zapowiedź, mamy nadzieję, ostatniej części tournée" - podsumowuje menedżer, Rod Smallwood.