Czym inspirowała się Metallica przy tworzeniu ''Czarnego Albumu''? Kirk Hammett ujawnił kilka faktów

i

Autor: screen: youtube.com/watch?v=cwPg8gJq_Kw screen: youtube.com/watch?v=cwPg8gJq_Kw

Kim inspirowała się Metallica przy tworzeniu ''Czarnego Albumu''? Kirk Hammett ujawnił kilka faktów

2020-11-10 9:38

Słynny ''Czarny Album'' Metalliki, uznawany jest za jedno z najlepszych dzieł zespołu. Krążek często jest przywoływany w wywiadach i publikacjach, a tym razem Kirk Hamett postanowił opowiedzieć, kim inspirował się zespół, gdy nagrywał kultowy album.

Metallica ma na swoich koncie wiele świetnych albumów, które na zawsze przeszły do historii muzyki rockowej i metalowej. Z pewnością jednym z takich wydawnictw jest kultowy ''Czarny Album'', który okazał się komercyjnym i artystycznym sukcesem. Wydawnictwo często jest wspominane w różnych publikacjach i wywiadach, a tym razem Kirk Hammett postanowił opowiedzieć o tym, kim inspirował się zespół, gdy nagrywano kultowy album.

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Kirk Hamett o tworzeniu ''Czarnego Albumu'': chcieliśmy stworzyć coś na miarę ''Back In Black'' AC/DC

W wywiadzie dla magazynu ''Uncut'', Kirk Hammett powiedział, jak wyglądało tworzenie ''Czarnego Albumu'' i dlaczego tak wielką inspiracją było AC/DC:

Nagranie tej płyty nie było łatwe, chcieliśmy osiągnąć konkretne brzmienie. Brzmieniowo, kompozycyjnie i wykonawczo, wszystko miało być perfekcyjnie. Pewnie jestem pierwszą osobą, która o tym wspomina, ale chcieliśmy stworzyć coś na miarę ''Back In Black'' AC/DC – płytę wypchaną singlami. Taki był zamysł: piosenki, które brzmią jak single, ale nimi nie są.

Jak wiadomo, Metallice udało się osiągnąć to co było zamierzone i ''Czarny Album'' wypchany jest po brzegi hitowymi numerami.