Ilustracja do artykułu

i

Autor: screen: youtube.com/watch?v=JvPTCvUnNQA&t=103s

Kazachstan oficjalnie przyjmuje 'Very nice', jako slogan turystyczny. Wszystko dzięki Boratowi

2020-10-27 14:28

Prawie dwie dekady trwało, by Kazachstan mógł zdystansować się do filmu o Boracie. Teraz kraj oficjalnie przyjmuje zwrot 'Very nice', jako slogan turystyczny!

Borat powrócił po wielu latach z drugą częścią swoich przygód i jak widać, coś musiało poruszyć władze Kazachstanu. Po prawie dwóch dekadach, kraj nabrał dystansu do postaci wąsatego reportera i zaczyna czerpać z jego postaci. Zwrot 'very nice', staje się oficjalnym sloganem, reklamującym turystykę w kraju. Jak do tego doszło?

OTO NAJOBRZYDLIWSZY PRZEMYT W HISTORII. MĘŻCZYZNA PRÓBOWAŁ PRZEMYCIĆ KILOGRAM ZŁOTA, UKRYWAJĄC GO W...

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu

Very nice - tak teraz oficjalnie się mówi w Kazachstanie. Wszystko przez Borata!

Trudno się dziwić, że Kazachstan odcinał się latami od Borata, skoro kraj został pokazany jako zacofany i seksistowski. W końcu, po ukazaniu się drugiej części filmu, coś się ruszyło i postanowiono zrobić coś w myśl zasady, że każda reklama jest dobra.

W rozmowie z New York Times, Kairat Sadvakassov, zastępca przewodniczącego rady ds. Turystyki Kazachstanu, wyjaśnił skąd taka zmiana w podejściu do tematu:

W czasach COVID-u, kiedy wydatki na turystykę były wstrzymane, dobrze było zobaczyć kraj wspomniany w mediach. Nie było to w najprzyjemniejszy sposób, ale dobrze jest tam być.

Zobaczcie cztery krótkie reklamówki Kazachstan - VERY NICE:

Jak podkreślił sam Sacha Baron Cohen, jego celem nigdy nie było oczernianie prawdziwego Kazachstanu. Dlaczego akurat ten kraj został wybrany? Jak mówi twórca:

Wybrałem Kazachstan, ponieważ było to miejsce, o którym prawie nikt w USA nie wiedział, co pozwoliło nam stworzyć dziki, komediowy, fałszywy świat. Prawdziwy Kazachstan to piękny kraj z nowoczesnym, dumnym społeczeństwem - przeciwieństwo wersji Borata. Teraz pozostaje czekać na to, aż drugim oficjalnym zwrotem w Kazachstanie będzie 'wawaweewa'. Druga część Borata jest dostępna do obejrzenia na platformie Amazon Prime.