Kawiarnia pod patronatem Davida Lyncha w Polsce! Gdzie powstaje takie miejsce?

i

Autor: screen: https://youtu.be/w9ZD9WaPcDI

Kawiarnia pod patronatem Davida Lyncha w Polsce! Gdzie powstaje takie miejsce?

2021-03-11 10:11

David Lynch odwiedzał już Polskę i nie jest to raczej zaskoczenie dla fanów, którzy śledzą jego poczynania. Nikt jednak się nie spodziewał, że w naszym kraju może powstać kawiarnia pod patronatem Lyncha! Gdzie powstanie?

David Lynch cieszy się ogromną popularnością w Polsce i wygląda na to, że fani reżysera będą mieli powód do radości. W naszym kraju ma powstać specjalna kawiarnia, która zostanie objęta patronatem słynnego reżysera. Czy Lynch stał się baristą? Sprawdźcie szczegóły wyjątkowego miejsca.

Eska Rock szybkie pytania KASIA LINS

Kawiarnia pod patronatem Davida Lyncha w Polsce. Gdzie powstanie miejsce?

Agent Cooper w 'Twin Peaks' mówił:

Damn fine cup of coffe

Bardzo możliwe, że polscy fani twórczości Lyncha będą mogli powiedzieć to samo, gdy spróbują kawy w kawiarni w Jaworznie. To właśnie tam ma powstać kawiarnia, która będzie miała patronat słynnego reżysera i dodatkowo będzie promowana jego wizerunkiem. Jakby tego było mało, pojawi się tam kawa reżysera, którą on sam skomponował. Jak do tego doszło, że akurat w Jaworznie pojawi się takie miejsce?

Sytuacja jest tak surrealistyczna, jak filmy słynnego reżysera i to te z początków działalności. Kilka lat temu, Stowarzyszenie Betlejem zorganizowało pielgrzymkę zainspirowaną dziejami Alvina Straighta. Oczywiście, losy mężczyzny spopularyzował David Lynch w filmie 'Straight Story'.

Historia opowiadała o 73-letnim Alvinie, który wyruszył z Iowa do Wisconsin na kosiarce, aby pojednać się z chorującym ciężko bratem. W 2016 roku grupa Polaków zainspirowała się wyczynem i ruszyła na pielgrzymkę z Jaworzna do Lisieux we Francji. Oczywiście, droga została przebyta na małych traktorkach/kosiarkach.

Informacja o tej dziwnej wyprawie, dotarła do Davida Lyncha, który objął pielgrzymkę patronatem. Reżyser skierował specjalną wiadomość do uczestników, sfinansował wyprawę, a także stworzył specjalny film dokumentalny. 

Dzięki tej akcji, ma powstać kawiarnia, która upamiętni wyprawę, jak powiedział ksiądz Tosza, założyciel Stowarzyszenia Betlejem:

Kawiarnię nazwiemy oczywiście 'Straight story', co jest nawiązaniem do filmu Davida Lyncha. Na ścianach znajdą się fotografie z planu filmowego. Reżyser obejmie ją swoim patronatem

Uroczyste otwarcie kawiarni zapowiedziano na luty 2022.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?