Jurek Owsiak odpowiada na wpis zespołu Kult i mówi, ile osób może wejść na teren 27. Pol'and'Rock Festival 2021

i

Autor: WBF

Jurek Owsiak odpowiada na wpis zespołu Kult i mówi, ile osób może wejść na teren 27. Pol'and'Rock Festival 2021

2021-06-07 11:28

Oświadczenie zespołu Kult, wywołało wiele emocji i spowodowało lawinę komentarzy. Do słów zespołu, odniósł się także Jurek Owsiak, który nawiązał do słów grupy, w kontekście 27. Pol'And'Rock Festivalu.

Temat szczepień powraca jak bumerang i to głównie w kontekście imprez masowych, które są gotowe, jednak wstrzymują je obostrzenia i różne limity. Oczywiście, limity nie obowiązują ludzi zaszczepionych, którzy bez ograniczeń mogą wchodzić na teren danej imprezy. Tego typu podejście nie podoba się zespołowi Kult, który wydał specjalne oświadczenie, zaznaczając, że nie chce brać udziału w imprezach 'tylko dla zaszczepionych'. Na słowa grupy zareagował Jurek Owsiak, który odniósł się do oświadczenia, w kontekście 27. Pol'And'Rock Festivalu.

Co tam w środku gra? - Kult

Jurek Owsiak odpowiedział na oświadczenie zespołu Kult. Jak widzi to wszystko szef WOŚP?

Zespół Kult podkreślił, że nie chce grać na imprezach, które są 'tylko dla zaszczepionych', na to odpowiedział szef WOŚP, pisząc:

Brawo Kult! Koncerty – te najpiękniejsze – powinny być realizowane w duchu wzajemnej przyjemności i otwartości! Zarówno organizator koncertu małego, dużego, a nawet bardzo dużego, takiego jak festiwal, i artysta, który kieruje swoją sztukę w stronę publiki, powinni czuć wzajemne nakręcanie dobrego klimatu. Pandemia wy.…..a wszystko do góry nogami, i jak się okazuje, to po półtora roku od momentu wprowadzenia wszelkich restrykcji ograniczających naszą wolność i zmieniających codzienną organizację życia, branżę muzyczną po dziś dzień dotykają największe ograniczenia.

Stadiony wypełniają się kibicami, tak samo jak galerie handlowe czy deptaki, a nadal nie można swobodnie, tu czytaj – BEZPIECZNIE organizować koncertów plenerowych na dużą skalę! Słusznie się Kult wkurza na zasady, które na takie koncerty pozwalają – według nas wystarczyłyby szybkie testy na koronawirusa. My tak planowaliśmy trzy miesiące temu, kiedy żadne koncerty w grę nie wchodziły. Słusznie myśleliśmy, że mogą zostać wprowadzone nowe zasady, więc nie traciliśmy czasu przygotowując nasz festiwal. (...)

Zasada organizowania koncertów dla ludzi zaszczepionych otworzyła nam furtkę. Planowaliśmy koncert dla 5 000 uczestników, co już było bardzo śmiałym posunięciem. Teraz możemy zaprosić na Lotnisko Makowice-Płoty 20 000 osób, którym możemy zagwarantować wszystko, co jest potrzebne do bezpiecznej zabawy. W momencie, gdy zgonie z obowiązującymi – czy nam się to podoba czy nie – zasadami, koncerty można organizować tylko na obszarze zamkniętym, my jesteśmy w stanie zorganizować nasz festiwal.

Wygląda na to, że 27. Pol'And'Rock Festival odbędzie się z dużo większą publiką niż planowano. Impreza odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2021 roku na Lotnisku Makowice-Płoty.

Sonda
Czy organizacja festiwalu Pol'and'Rock w nowym miejscu i nowej formule to dobry pomysł?