JINJER wchodzi do studia, by nagrać swój czwarty album!

i

Autor: foto: Alina Chernohor

JINJER wchodzi do studia, by nagrać swój czwarty album!

2021-03-23 14:47

Ukraińska formacja Jinjer udowodniła już, że nie zwalnia tempa i cieszy się reputacją jednego z najciężej pracujących metalowych zespołów. Statystyki odtworzeń wielu ich teledysków sięgają już ponad milion i każdy z ich dotychczasowych albumów jest wysoko oceniany przez krytyków, znawców sceny i fanów, a sam zespół nie ustaje w misji krzewienia bezlitośniej progresywnej, heavy metalowej muzyki.

Zespół JINJER finalnie wszedł do studia, by rozpocząć nagrywanie swojego wyczekiwanego, czwartego już albumu dla Napalm Records. Nad płytą pod roboczym tytułem #JINJER4, grupa intensywnie pracowała w ciągu ostatnich kilku miesięcy i formacja zapowiada, że będzie to ich najbardziej wizjonerskie i wpływowe wydawnictwo.

Basista Eugene Abdukhanov komentuje:

“Ci z was, którzy nas obserwują, musieli już słyszeć, że Jinjer pracuje nad nowym materiałem prawie od początku pandemii. To jedna z tych sytuacji, w których nawet najbardziej negatywne historie mogą mieć pozytywny skutek. Zostaliśmy pozbawieni możliwości koncertowania na żywo, ale udało nam się skupić całą naszą kreatywność i frustrację, by zamienić je w nowe piosenki, które moim zdaniem są najlepszymi, jakie kiedykolwiek napisaliśmy. Jest złożony, ale jednocześnie chwytliwy jak diabli, odjazdowy, ale z taką paletą nut, dźwięków, a co najważniejsze: uczuć… ten nowy album może przenieść cały gatunek muzyki ekstremalnej na zupełnie nowy poziom i podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej zarówno dla tego zespołu jak i dla sceny metalowej.“

Co tam w środku gra? System Of A Down

Sesje nagraniowe po raz kolejny odbywają się w Kaska Records Studios w Kijowie, na Ukrainie. Zespół nad płytą pracuje ze swoim zaprzyjaźnionym producentem, Maxem Mortonem.

Jinjer na europejskiej trasie:

plus special guest: HUMANITY'S LAST BREATH

plus support: HYPNO5E

18.09.21 - SK - BRATYSŁAWA / Majestic

19.09.21 - CZ - JABLONEC NAD NYSĄ / Eurocentrum

20.09.21 - PL - KRAKÓW / Hype Park

22.09.21 - DE - LIPSK/ Hellraiser

23.09.21 - DE- ROSTOCK / Mau Club

24.09.21 - DE - POCZDAM / Lindenpark

25.09.21 - DE - AARHUS / Train

26.09.21 - NL - NIJMEGEN / Doornroosje

28.09.21 - FR - REIMS / Cartonnerie

29.09.21 - CH - PRATTELN / Z7

30.09.21 - DE - MANNHEIM / Alte Feuerwache

01.10.21 - DE - SAARBRUECKEN / Garage

02.10.21 - DE - KOLONIA / Euroblast Festival

03.10.21 - FR - STRASBURG / La Laiterie