Jimek zapowiada nowy projekt! Czym jest Subklasyka?

i

Autor: AKPA - fot. Kurnikowski Jimek i Subklasyka

koncerty 2024

Jimek zapowiada nowy projekt! Czym jest "Subklasyka"?

2024-06-10 13:28

Radzimir Dębski (JIMEK) to postać w świecie muzyki wyjątkowa - klasycznie nieklasyczny, czerpie po równo z kultury wysokiej i z muzycznych subkultur, i gatunków, które z symfonicznym graniem spotykają się rzadko. Przyzwyczaił nas do tego, że jego muzyczne projekty to zaskakująca fuzja form, nowoczesnej oprawy i gości z najwyższej półki. Jego symfoniczny projekt z rapem był dużym wydarzeniem na polskiej scenie koncertowej i zapoczątkował modę na tego typu mariaże.

"Nie powinniśmy  obrażać się na liczbę takich projektów dookoła, powinniśmy cisnąć ten nasz coraz szerzej i wyżej" - komentuje JIMEK.

Zanosi się na kolejny list miłosny do orkiestry symfonicznej - ensembl’u który kompozytorowi, jak sam mówi, nigdy się nie znudzi.

Po wielkim sukcesie HIP HOP HISTORY ORCHESTRATED BY JIMEK zauważonym na całym świecie, dwóch częściach Historii POLSKIEGO Hip-Hopu na warszawskim Bemowie i chorzowskim Stadionie Śląskim, wiemy tylko, że tym razem chce zabrać publiczność w eklektyczną podróż przez swoje największe muzyczne projekty i współprace, ale, jak zawsze, w zupełnie nowej odsłonie. Cel jest jeden. Zawsze zagrać inaczej, zawsze zagrać inny koncert, czyli to co w wykonaniach na żywo i bez laptopa jest najważniejsze.

Możemy się spodziewać niespodziewanego. Możemy się spodziewać, że nigdy nie wiadomo, kto wyjdzie na scenę poza orkiestrą. Możemy też się spodziewać każdego możliwego gatunku który nazwany zostanie dopiero po koncercie. Umówmy się: SUBKLASYKA to muzyczna subkultura, którą tworzymy my wszyscy.

Sting Eska Rock

Klasyka w ryzyku, ryzyko w klasyce

SUBKLASYKA to nie tylko inne podejście do orkiestrowych wykonań. To muzyczne uniwersum JIMKA, który jak nikt inny potrafi połączyć światy, które pozornie do siebie nie pasują. Zawsze po swojemu, pod prąd, bez artystycznych kompromisów, kierując się własnym kompasem gustu i stylu. SUBKLASYKA to też nieklasyczne podejście do konstrukcji samego koncertu, gdzie na jednej scenie spotkają się utwory takie Historia Polskiego Hip-Hopu, Hip-Hop History Orchestrated By JIMEK, kompozycje do filmów Sztuka Kochania, Atak Paniki, Kobieta Z… czy Historia Jazzu oraz utwory pisane na zamówienie filharmonii takie jak CRUX czy RF1. Okazuje się, że w hip-hopie, w symfonice, w trapie i w filmie można się odnaleźć tak samo dobrze.

W muzyce najgorsze są przyzwyczajenia

JIMEK od lat pokazuje, że trzeba je porzucić, żeby naprawdę przeżyć muzyczną przygodę. To jak randka w ciemno, tylko, że wiemy, że wyjdziemy zakochani. Czy możemy oczekiwać szaleństwa? Zdecydowanie tak! Jego koncerty zawsze pełne są niespodzianek. Czy pojawią się raperzy? Możemy być tego pewni. Czy pojawią się goście z innej strony muzycznej sceny? Na pewno. Czy koncert będzie widowiskowym show? Po spektakularnej oprawie stadionowej możemy spodziewaċ się czegoś wyjątkowego.

Nie ma przygody, jak wiesz, czego się spodziewać. Tylko niepewność daje spełnienie. W koncertach, nie interesuje mnie puszczenie play czegoś co możesz za chwilę dokładnie tak samo puścić sobie w słuchawkach wciskając swoje play. To jest punkt wyjścia, czemu tęsknić za muzykiem i muzykowaniem, za człowiekiem, freestylem, za zbiegiem okoliczności.

Szczegóły wydarzenia

Takie koncerty na rodzimej scenie nie zdarzają się często. Co więcej, wygląda na to, że będzie to jedyna okazja w tym roku, żeby zobaczyć Radzimira Dębskiego z orkiestrą symfoniczną. Jedno jest pewne: w Łodzi JIMEK jeszcze nigdy nie grał.

ŁÓDŹ | ATLAS ARENA | 30.11.2024

  • Przedsprzedaż za pośrednictwem aplikacji Allegro dla klientów Allegro Smart!: 11.06
  • Sprzedaż regularna za pośrednictwem platformy eBilet.pl od 12.06 - JIMEK & GOŚCIE SUBKLASYKA | Koncerty Hip Hop i Rap | bilety na eBilet.pl​

Jak wziąć udział w przedsprzedaży?

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 11 czerwca o 12.00 i potrwa do 12 czerwca do godziny 10:00 lub do wyczerpania puli. Tego dnia bilety będą mogli zakupić jedynie użytkownicy Allegro posiadający usługę Allegro Smart!, Smart na Start i Smart! Student, korzystając z aplikacji Allegro lub wchodząc na kierującą do niej dedykowaną stronę wydarzenia. Otwarta sprzedaż biletów wystartuje 12 czerwca w południe u oficjalnego dystrybutora biletów - eBilet.pl.

Jak kupić bilety?

  • Włącz lub pobierz aplikację Allegro.
  • Zaloguj się na swoje konto w aplikacji. Przejdź do sekcji "Pod ręką" i wejdź miniappkę eBilet.
  • Kliknij "Kup bilet" przy sekcji przedsprzedaży.
  • Wybierz interesujące Cię miejsca i zaloguj się swoim kontem z aktywnym Allegro Smart!.
  • Postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami widocznymi na ekranie.
  • To już wszystko! Klasycznie życzymy niezapomnianych emocji!

Rozwiąż quiz z polskiego kina lat 2000.

Jak dobrze znasz polskie kino lat 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym tak naprawdę chciał zajmować się Bolec, bohater filmu “Chłopaki nie płaczą” (2000)?