Czy pamiętasz film Rozmowy kontrolowane? Quiz z zupełnej klasyki polskiej komedii

i

Autor: Materiały TVP Quiz z filmu "Rozmowy kontrolowane"

QUIZY

Jak dobrze znasz film "Rozmowy kontrolowane"? Oto nasz quiz z klasyka

2024-06-12 11:28

W 1980 roku swoją premierę miała kultowa już komedia w reżyserii Stanisława Barei - mowa oczywiście o słynnym "Misiu". Niespodziewanie, jedenaście lat później Sylwester Chęciński nakręcił drugą część całej historii. "Rozmowy kontrolowane" dziś cieszą się statusem równie kultowej produkcji. Jak dobrze ją znasz? Sprawdź się w quizie!

Miś w reżyserii Stanisława Barei bardzo szybko po swojej premierze zyskał status produkcji kultowej, niezwykle istotnej dla wszystkich tych, którym przyszło żyć w rzeczywistości czasów PRL-u. Nie każdy spodziewał się, że jedenaście lat później dopisany zostanie kolejny rozdział losów postaci Ryszarda Ochódzkiego. W 1991 roku rozpoczęły się zdjęcia do produkcji, zatytułowanej Rozmowy kontrolowane. Za jej kamerą stanął, odpowiedzialny m.in. za Samych Swoich, Sylwester Chęciński, scenariusz zaś napisał odtwórca głównej roli - Stanisław Tym. Obok aktora na ekranie pojawili się także m.in. Krzysztof Kowalewski, Marian Opania, Jerzy Turek, Irena Kwiatkowska, Alina Janowska, Jerzy Bończak, Bożena Dykiel Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Film trafił na ekrany polskich kin w dniu szczególnym - dokładnie 13 grudnia 1991 roku, a na seanse stawiły się prawdziwe tłumy widzów.

Przypominamy kultowe teksty Krzysztofa Kowalewskiego

"Rozmowy kontrolowane" - quiz!

Dziś produkcja zaliczana jest do grona kultowych i postrzega się ją jako świetną kontynuację słynnego Misia. Jak dobrze znasz Rozmowy kontrolowane? 

Sprawdź się w poniższym quizie:

Czy pamiętasz film "Rozmowy kontrolowane"? Quiz z zupełnej klasyki polskiej komedii

Pytanie 1 z 10
Podczas jakiego wydarzenia historycznego dzieje się akcja filmu?