Brian Johnson powraca! Nowy utwór wokalisty AC/DC jest już w sieci

i

Autor: Bulls

Jak Angus Young zebrał całe AC/DC do pracy nad nowym albumem? Opowiedział o tym Brian Johnson

2020-11-23 10:13

Nowa płyta AC/DC to zaskoczenie dla całego świata muzyki rockowej oraz w zasadzie dla samych muzyków. Artystów zebrał Angus Young, od którego wyszła inicjatywa nagrania nowego albumu. Brian Johnson postanowił opowiedzieć, jak wyglądała cała sytuacja. Czy trudno było przekonać muzyków?

Co tam w środku gra? - Motorhead

Jak Angus Young zebrał całe AC/DC do pracy nad nowym albumem? Opowiedział o tym Brian Johnson

W wywiadzie Marcina Bąkiewicza dla Teraz ROCKa, Brian Johnson opowiedział, jak wyglądał proces zbierania zespołu, który wydawało się, że jest w trakcie rozpadu:

Zacznę od tego, że Angus miał w zanadrzu kawałki, które razem z Malcolmem napisali w okresie pracy nad albumem „Black Ice”, ale nie mieli czasu ich dokończyć. I po latach, aby jakoś uwolnić się od myśli, że nie ma już AC/DC, zaczął nad nimi pracować. Powiedział, że chce je dokończyć dla Malcolma. Skontaktował się ze mną i zapytał, czy chciałbym nagrać z nim płytę. Odpowiedziałem od razu: Tak, oczywiście, bardzo chciałbym nagrać płytę. Następnie zapytał Cliffa, przekazał mu, że się zgodziłem, a on odparł, że skoro Brian się zgadza, to on też. No i wreszcie powiedział, że ma zamiar spytać Phila. Phil zdrowotnie nie jest w najlepszej formie, ale oderwał się już od tego całego gówna, które się w jego życiu wydarzyło. Zmienił się, a my go kochamy. Jest wspaniałym kompanem, zawsze ci pomoże, bardzo się cieszę, że jest znów z nami. Więc kiedy weszliśmy do studia, wszyscy razem i oczywiście Stevie, wybacz że o nim nie wspomniałem, zatem gdy weszliśmy do studia, w roku 2018, w Vancouver, pojawiła się ta energia…

Album ''Power Up'' dostępny jest w sprzedaży oraz na wszystkich platformach streamingowych. Dostępna jest także specjalna edycja deluxe, która zawiera specjalne pudełko z neonem i głośniczkiem.