Insekt - Maska - premiera nowego singla zespołu

i

Autor: Materiały prasowe

Insekt - Maska - premiera nowego singla zespołu

2021-12-27 13:46

INSEKT to śląskie trio, aktywnie występujące i tworzące już blisko 12 lat. Zespół odważnie eksploruje muzyczne rewiry, meandrując w swoich kompozycjach między rockiem lat ’90, bujającym grungem i hałaśliwym punkiem. Nie brak tu także gitarowych solówek z heavy metalowym pazurem i melodyjnych riffów subtelnie zagłębiających się w spokojniejszą stronę rocka alternatywnego.

Muzycy od lat działają aktywnie, własnym sumptem wydając płyty i teledyski, a motorem napędzającym ich działania jest pozytywny odbiór ich twórczości zarówno w sieci, jak i na koncertach. Goszcząc na scenach wielu polskich klubów i festiwali wystąpili u boku artystów takich jak Organek, Lao Che, Happysad, czy Łydka Grubasa. Po wydanej w 2017 r. EPce „Menda”, której kontynuacją był wydany dwa lata później długogrający album studyjny „Menda 2.0.”, zespół nie zwalnia tempa i odkrywa kolejne karty swojej twórczości. W piątek 27 grudnia o godzinie 18:00 na oficjalnym kanale YouTube zespołu pojawi się teledysk do utworu „Maska”.

Co tam w środku gra? Nirvana

„Maska” to upust emocji wrażliwego obserwatora świata wysyconego fałszem, skłóconego w imię absurdalnych, wątpliwych wartości. To współczesny protest song przeciwko masowej manipulacji, nietolerancji i podsycaniu nienawiści. Nowy singiel INSEKT to wezwanie do zrzucenia maski, wyjścia ze strefy komfortu i szerzenia bezkompromisowej miłości.

Klip powstał jesienią bieżącego roku w ruinach gliwickiego Teatru Victoria. Za scenariusz i realizację odpowiedzialne jest studio Art Paradox, spod skrzydła którego wyszły teledyski zespołów takich jak Big Cyc, Sylwia Grzeszczak, Liber, czy Afromental.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć