Idris Elba powraca jako Luther: zobaczcie pierwsze zdjęcia z kontynuacji serialu

i

Autor: materiały prasowe BBC Idris Elba powraca jako Luther: zobaczcie pierwsze zdjęcia z kontynuacji serialu

Idris Elba powraca jako Luther: zobaczcie pierwsze zdjęcia z kontynuacji serialu

2022-11-24 13:42

"Luther" to popularny serial kryminalno-sensacyjny, który przed trzema laty zniknął z ekranów. Teraz zaś powraca w pełnym metrażu, realizowanym na zlecenie Netfliksa. Czym film różnił się będzie od serialu? Zobaczcie pierwsze zdjęcia promocyjne.

"Luther" przyczynił się w dużej mierze do rozwoju kariery Idrisa Elby i ugruntowania jego pozycji jako gwiazdora Hollywood. Emitowany w latach 2010-2019 serial doczeka się jednak filmowej kontynuacji, która rozszerzy uniwersum i zabierze tytułowego detektywa w zupełnie nowe rejony.

Idris Elba powraca jako Luther: pierwsze zdjęcia z kontynuacji serialu

Jak widzimy na fotkach promocyjnych, John Luther przeniesie się poza Londyn, gdzie czekać będą na niego zupełnie nowe wyzwania. W rozmowie z magazynem Empire odtwórca tytułowej roli przyznał, że cieszy go ta zmiana: Wykraczamy poza zapyziałe ulice Londynu i to jest świetne. Czuję się jakbyśmy wchodzili w inne życie Luther.

Szczegóły związane z fabułą owiane są obecnie tajemnicą, podobnie jak przewidywana data premiery. Za kamerą stanął tym razem Jamie Payne, który ma na koncie pracę nad "Alienistą". Scenariusz opracował zaś Neil Cross, a w obsadzie znaleźli się między innymi Andy Serkis ("Czarna Pantera", "Władca Pierścieni") i Cynthia Erivo ("Pinokio").

Sonda
Planujesz obejrzeć ten film?
Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5
Źródło: Idris Elba powraca jako Luther: zobaczcie pierwsze zdjęcia z kontynuacji serialu