Hatari

i

Autor: materiały prasowe

Hatari powracają do Polski. Zagrają aż dwa koncerty!

2020-11-27 12:11

Kontrowersyjny zespół Hatari z Islandii powraca do Polski. Grupa wystąpi w lipcu 2021 w Warszawie i Krakowie. Więcej szczegółów na EskaRock.pl.

Grupa powstała na Islandii, w Rejkiawiku, w 2015 roku z inicjatywy Klemensa Hanningana, Matthíasa Tryggvi Haraldssona oraz perkusisty Einar Hrafn Strefánsson powraca do Polski. Hatari  zagrają w naszym kraju już w lipcu 2021 roku. I to aż dwa koncerty!

Zespół budzi bardzo wiele kontrowersji. Wszystko przez szokujący wizerunek członków grupy (występują w strojach BDSM), głoszone poglądy oraz gatunek muzyki. Grupa Hatari łączą w sobie techno i punk, a sam zespół podkreśla, że ich twórczość ma charakter antykapitalistyczny.

Grupa Hatari reprezentowała Islandię w konkursie Eurowizji w 2019, wykonując utwór "Hatrið mun sigra" który uplasował się w wielkim finale na 10. miejscu.  Kontrowersje wokół zespołu nie przeszkadzały jednak Polakom. Zarówno w półfinale i finale widzowie w naszym kraju przyznali reprezentantom Islandii najwyższą notę, czyli 12 punktów.

Koncerty przełożone na 2021 rok

Hatari - koncerty w Polsce

Islandczycy powracają po przerwie i zapowiadają na przyszły rok trasę koncertową Dance Or Die po Europie. Hatari wystąpią w Polsce w warszawskiej Pradze Centrum 7 lipca 2021 oraz krakowskim klubie Kwadrat 8 lipca 2021.

  • 7 lipca 2021- Warszawa/ Praga Centrum
  • 8 lipca 2021 - Kraków/ Klub Kwadrat

Bilety w cenie od 79 do 99 złotych dostępne w sprzedaży na www.followthestep.com.