KOS

i

Autor: Materiały prasowe

GŁOŚNE TYTUŁY

Film "Kos" do obejrzenia online! Premiera w streamingu lada moment

2024-04-15 16:25

Najpierw podbił kina, teraz spróbuje zrobić to samo małym ekranie. Film "Kos" jeszcze w kwietniu 2024 roku pojawi się do obejrzenia online. Wielu twierdzi, że to jeden z najlepszych polskich filmów, jakie powstały w ostatnim czasie. Jeżeli ominął was seans w kinie, to za chwilę z tytułem będzie można się zapoznać na spokojnie w domowym zaciszu. Kiedy i gdzie dokładnie?

"Kos" w reżyserii Pawła Maślony sporo czerpie z kina Quentina Tarantino, ale według większości recenzentów i krytyków robi to naprawdę w dobry sposób. Równie pozytywne opinie sypią się w kierunku obsady. Przypominamy, że na ekranie pojawiają się Jacek Braciak jako Tadeusz Kościuszko, Agnieszka Grochowska, Bartosz Bielenia, Robert Więckiewicz, Piotr Pacek, Łukasz Simlat oraz zagraniczna gwiazda Jason Mitchell, którego wielu widzów może kojarzyć z "Mudbound" i "Straight Outta Compton". Produkcja zebrała mnóstwo wyróżnień, a na festiwalu w Gdyni zdobyła nawet najważniejszą nagrodę. Teraz kinowy przebój zmierza do sieci, a dokładniej do biblioteki popularnego serwisu streamingowego.

Aktorzy, którzy do złudzenia przypominali morderców. Te role to majstersztyk! | To Się Kręci #22

"Kos" - gdzie obejrzeć online? O czym jest film?

Fabuła rozgrywa się wiosną 1794 roku. Do kraju wraca generał Tadeusz "Kos" Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik Domingo (Jason Mitchell). Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin (Robert Więckiewicz), który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac (Bartosz Bielenia), szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego (Andrzej Seweryn), który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem Stanisławem (Piotr Pacek), który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli.

Film "Kos" trafi do serwisu SkyShowtime już w piątek 26 kwietnia 2024 r. Tytuł będzie można obejrzeć w ramach abonamentu. Poniżej udostępniamy oficjalny zwiastun.

Źródło: Film "Kos" do obejrzenia online! Premiera w streamingu lada moment