EMELI SANDÉ nowy singiel - 'Oxygen'

i

Autor: Matriały prasowe

EMELI SANDÉ nowy singiel - 'Oxygen'

2022-03-07 14:39

Znana na całym świecie brytyjska piosenkarka Emeli Sandé udostępniła dziś swój nowy utwór 'Oxygen'. Jest to kolejny przedsmak nadchodzącego albumu studyjnego Emeli "Let's Say For Instance", który jest czułą odą do ukochanej osoby i ukazuje bardziej wrażliwą stronę autorki.

Emeli mówi o tej piosence:

"Jeśli chodzi o tworzenie piosenek o miłości, nie obawiam się nadmiernej otwartości. Nawet jeśli nie ma w niej tekstu, myślę, że aby tworzyć piękną i mocną muzykę, trzeba odpuścić i być szczerym. Napisałem "Oxygen" w Los Angeles, świeciło słońce, a ja właśnie poznałem nowego producenta o pseudonimie F A L L E N, który dograł mi beat. Już wtedy wytworzył się odpowiedni nastrój; uwielbiam to, jak bardzo jest oszczędny, a jednocześnie głęboki, jak pozwala wydobyć te bardzo surowe emocje. W życiu bywam dość powściągliwa; jeśli komuś nie ufam w pełni, nie będę zbyt otwarta i nie powiem mu, co czuję. Ale w muzyce jest zupełnie odwrotnie. Muszę po prostu pozwolić, żeby to wszystko wypłynęło i zobaczyć, czym to jest. We wszystkim, co robię, czy to tworząc piosenkę, czy będąc zakochanym, po prostu muszę być wszystkim albo niczym, i tym właśnie chciałam, żeby był "Oxygen". Moja rodzina uważa, że czasami jestem trochę ekstremalna, ale ja uważam, że cokolwiek się robi, trzeba to robić z pełnym zaangażowaniem".

Co tam w środku gra - Happysad - Odrzutowce i kowery

Jej pierwsze wydawnictwo w barwach niezależnej wytwórni, "Let's Say For Instance", wyznacza nową erę artystycznej drogi Emeli po dekadzie spędzonej na wielkich scenach i w radiach. Eksplorując nowe dźwiękowe obszary poprzez odcienie klasyki, disco, nostalgicznego R&B i nie tylko, Emeli uwalnia się od oczekiwań innych, wykorzystując swoje wszechstronne umiejętności jako autorka tekstów, producentka i wokalistka w nowy, zróżnicowany sposób. Jak sama mówi, jej nowa muzyka to "'oda do odporności, odrodzenia i odnowy".

W ekskluzywnym wywiadzie dla Variety, Emeli powiedziała o nowym albumie:

"Jestem tak bardzo dumna z tego albumu i nie mogę się doczekać, kiedy go wydam. Poczułam się wolna, aby wyrazić siebie bardziej naturalnie zarówno pod względem lirycznym jak i muzycznym i moim życzeniem jest, aby album ten był podnoszącym na duchu doświadczeniem dla wszystkich słuchaczy oraz aby poznali mnie na dużo głębszym poziomie."

"Brighter Days" ukazał się 20 stycznia, na dzien przed 'An Evening with Emeli Sandé', pierwszym w tym roku londyńskim koncertem Emeli w kultowym Roundhouse w Camden w ramach In The Round Festival. Następnie artystka pojawiła się w The Graham Norton Show.

Emeli na temat "Brighter Day”: "Utwór ten zainspirowany jest prawdą, że nawet w najciemniejszych momentach zawsze jest nadzieja. Być może musimy kopać głębiej, żeby ją dostrzec, ale nadzieja zawsze tam jest. Trzymanie się nadziei i wiary jest naszym zwycięstwem, a porażka może nastąpić tylko wtedy, gdy stracimy tę moc z oczu. 'Brighter Days' to afirmacja - to przypomnienie o zbiorowej mocy podejmowania decyzji i tworzenia naszej rzeczywistości."

"Siła zbiorowego świadomości jest niezwykła i wierzę, że bez względu na zewnętrzne okoliczności, które są na nas wymuszane, zachowujemy panowanie nad umysłem i duchem. Nadchodzą jaśniejsze dni. Wychodzenie z ciemności jest w obrębie naszej kontroli. Strach nie jest nasz, pesymizm nie należy do nas, porażka nie jest naszym wyborem. Wybieramy jaśniejsze dni, a ta piosenka jest głosem nadziei, wiary i miłości."

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu