Ed Sheeran - wzruszająca mowa

i

Autor: fot. Screen z You Tube

Ed Sheeran: wzruszająca mowa artysty na gali w USA. Zobaczcie, co powiedział o swoim dzieciństwie. [VIDEO]

2015-06-10 18:43

Ed Sheeran 8 czerwca 2015 został odznaczony specjalną nagrodą za mówienie o swoim jąkaniu. Na gali Amerykańskiego Towarzystwa zajmującego się przezwyciężaniem jąkania młody artysta wygłosił bardzo wzruszającą mowę. Zobaczcie, co powiedział.

Wzruszająca mowa Eda Sheerana na gali Amerykańskiego Instytutu Uwalniania Głosu od Jąkania. W poniedziałek 8 czerwca na bankiecie w Nowym Jorku Ed Sheeran dostał wyjątkową nagrodę, którą przyznano mu za jego otwartość w mówieniu o jąkaniu i o tym, jaką drogę przebył, by się od jąkania uwolnić. Po odebraniu nagrody zwyczajowo Ed w kilku słowach dziękował za nagrodę i opowiedział o swoim dzieciństwie:

>>> MUSE: Mercy - nowy teledysk do kawałka z płyty Drones <<<

"Byłem bardzo dziwnym dzieckiem. Miałem na twarzy znak szczególny: czerwoną plamę, którą potem zaczęto mi laserowo usuwać. Pewnego dnia lekarze zapomnieli o znieczuleniu. Od tamtej pory zacząłem się jąkać. Nosiłem też bardzo duże niebieskie okulary. Nie miałem też błony bębenkowej w jednym uchu, więc jąkanie właściwie było najmniej ważnym z moich problemów. Jednak nadal było ważne. Najtrudniejsze dla mnie było to, że wiedziałem, co chcę powiedzieć, ale nie mogłem tego wyrazić we właściwy sposób (...) Mój tata kupił mi album Eminema -The Marshall Mathers. Miałem wtedy 9 lat i nie wiedziałem, co dokładnie na niej jest. Rok później znałem na pamięć każde słowo tej płyty. Eminem rapuje bardzo szybko i melodyjnie - i to pomogło mi się pozbyć jąkania. Jąkanie nie jest tym, czym powinieneś się martwić. Nawet jeśli masz jakieś swoje cudactwa i dziwactwa nie powinieneś się tym martwić".

Ed Skierował swoją wypowiedź do najmłodszych: "Dzieciaki, z którymi chodziłem do szkoły były najnormalniejsze i najbardziej fajne kiedy dorastaliśmy. Teraz chłopak, który był najbardziej cool w naszej szkole jest hydraulikiem. Nie chciałem, żeby moje jąkanie było wielkim problemem, nie chciałem robić z tego czegoś wielkiego, ale to było bardzo stresujące by być sobą w kontakcie z rówieśnikami. A przecież nikt nie może być tobą lepiej, niż ty sam. Jeśli będziesz na siłę starał się być najfajniejszy w swojej klasie, to wreszcie staniesz się nudny i będziesz robił coś dla kogoś, kto wcale nie był taki cool. Bądź sobą. Zaakceptuj swoje dziwactwa. To co odróżnia cie od innych, pomaga ci być interesującym człowiekiem. Bycie dziwnym to wspaniała sprawa".

Jesteśmy pewni, że taka mowa przekona wielu nastolatków do tego, by nie obawiali się swoich odmienności. Przemówienie to naprawdę może trafić do fanów artysty - podobnie jak przemowa Jareda Leto, o której było głośno jakiś czas temu.

>>> Jared Leto na MTV Movie Awards - wzruszająca mowa aktora <<<


Ed Sheeran przezwyciężył jąkanie i spełnia się jako artysta. Poniżej jeden z jego popularnych kawałków.