Drogowskazy Eska ROCK:  o osobach wysoko-wrażliwych To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ

i

Autor: Foto: Eska ROCK

Drogowskazy o: całodobowej pomocy dla dzieci i młodzieży z całego kraju. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ

2021-02-22 13:36

Zapis rozmowy z 21.02.2021

Gość: Paula Włodarczyk,psycholog i koordynatorka Programu Pomocy Telefonicznej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę,

Blisko półtoramiliona połączeń odebrali eksperci Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, przez kilkanaście lat działania.

Choć telefony urywają się od samego początku, a eksperci nie nadążają z podnoszeniem słuchawek i odpisywaniem wiadomości, to potrzeba pomocy znacząco wzrosła w ciągu ostatniego roku- konsultanci nie tylko udzielają wsparcia i słuchają najmlodszych, ale coraz częściej zmuszeni są podejmować interwencje kryzysowe i zawiadamiać o możliwym niebezpieczeństwie lokalne służby.

Według Pauli Włodarczyk, psychologa i koordynatorki Programu Pomocy Telefonicznej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, pracownicy telefonu pomogli ocalić setki, a być moze nawet tysiące istnień.

Zaznacza też, że eksperci robią co moga by nieść pomoc dzieciom, jednak sami i telefon który obsługują potrzebuje wsparcia- a tego w prosty sposób może udzielić każdy z nas: podpisując petycję, kupując kawę na popularnej stacji paliw czy przekazując na Fundację 1% podatku. Więcej o tym w Drogowskazach, do których słuchania zaprasza Aleksandra Galant

Drogowskazy Eska ROCK: o całodobowej pomocy dla dzieci i młodzieży z calego kraju To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ