DMX nie żyje. Wielka gwiazda rapu miała 51 lat

i

Autor: Andrzej Hulimka/REPORTER/EAST NEWS DMX nie żyje. Wielka gwiazda rapu miała 51 lat

DMX nie żyje. Wielka gwiazda rapu miała 50 lat

2021-04-09 19:46

Earl Simmons, czyli DMX był amerykańskim raperem, aktorem, kompozytorem i producentem filmowym. Zmarł w wieku 50 lat po przedawkowaniu narkotyków. Kim był raper DMX?

Nie żyje legenda rapu! Raper DMX urodził się 18 grudnia 1970 roku w Baltimore. Był właścicielem wytwórni Bloodline Records, która zajmuje się również produkcją odzieży. Artysta wychowywany był przez samotną matkę jako jej jedyne dziecko. W wieku 13 lat rozpoczął swoją przygodę z rapem. Opracował spellbound, czyli styl rapowania polegający na literowaniu wyrazów. Karierę raperską zaczął od wydawania undergroundowych singli: Up to No Good i Spelibound. W 1992 roku podpisał roczny kontrakt z wytwórnią Columbia Records, a w półtora roku później wydał swój pierwszy oficjalny singiel Born Loser. Artysta jest ojcem piętnaściorga dzieci. Informację potwierdził magazyn People.

Avi x Louis Villain - Evviva l'arte nadchodzi Akademia Sztuk Pięknych. Pierwszy singiel już w sieci!

Krzysztof Krawczyk nie żyje

DMX nie żyje - kim była legenda rapu?

DMX nie tylko był raperem. W 1995 roku po raz pierwszy wystąpił w filmie biograficznym Oczy na Hip Hop. Udzielił również głosu w serialu animowanym Miasteczko South Park w odcinku Na ratunek szefowi. DMX w swojej karierze wydał 7 płyt studyjnych. Ostatni krążek pojawił się na półkach sklepowych w 2012 roku. Raper sprzedał ponad 20 milionów albumów w samych Stanach Zjednoczonych. 

DMX nie żyje - przyczyna śmierci

Earl Simmons trafił do szpitala w piatek, 2 kwietnia 2021 roku w stanie Nowy Jork po ataku serca, który nastąpił w wyniku przedawkowania narkotyków. Jego mózg był pozbawiony dopływu tlenu przez 30 minut.

Źródło: DMX nie żyje. Wielka gwiazda rapu miała 50 lat