Brian Johnson powraca! Nowy utwór wokalisty AC/DC jest już w sieci

i

Autor: Bulls

Dlaczego Brian Johnson nosi kaszkiet? Powód jest prozaiczny

2020-12-03 9:44

Jest kilka rzeczy, które na zawsze stały się znakiem rozpoznawalnym zespołu AC/DC. Jednym z takich znaków jest kaszkiet Briana Johnsona, o którym wokalista powiedział trochę więcej w jednym z wywiadów.

Zespół AC/DC jest ikoną muzyki rockowej i z pewnością, kilka elementów grupy stało się znakami rozpoznawalnymi. Jednym z pewnością jest kaczy chód Angusa Younga, a drugi to słynny kaszkiet Briana Johnsona. Wokalista postanowił powiedzieć, skąd wziął się jego słynny kaszkiet i dlaczego cały czas go nosi na scenie.

Co tam w środku gra? Keith Richards

Brian Johnson i jego słynny kaszkiet. Dlaczego wokalista AC/DC nosi takie nakrycie głowy?

W wywiadzie dla ''Planet Rock'' w końcu padło pytanie o słynne nakrycie głowy wokalisty. Skąd wziął się kultowy kaszkiet? Okazuje się, że wszystko było przypadkiem i trochę też praktycznym podejściem do sprawy na koncertach:

Nigdy tego nie zapomnę. Graliśmy w klubach w północno-wschodniej Anglii, gdzie nie mieli klimatyzacji. Zwłaszcza zimą, gdy klub był pełny, a ogrzewanie odkręcone do oporu, zawsze się pociłem, a pot spływał mi do oczu, które mnie piekły. Tymczasem mój brat, Maurice, kupił nowy sportowy samochód i żeby dopełnić swój wizerunek kupił też kaszkiet. W trakcie przerwy w secie piłem z nim piwo przy barze, gdy powiedział „twoje oczy są czerwone”. Odparłem: „Tak, wiem, to przez pot”. Dał mi więc kaszkiet. Założyłem go na drugą część setu. Okazał się genialny. Chciałem go kupić, ale brat powiedział, że mogę go zatrzymać. Nagle okazało się, że ludzie lepiej nas zapamiętują: „Tak, pamiętam ten zespół z kolesiem w czapce. Był dobry”. Zaczęliśmy dostawać więcej propozycji koncertów: „Chcemy ten zespół, jak on się nazywa? Ten z wokalistą w czapce”. I tak już zostało.

Przypomnijmy, że zespół AC/DC powrócił z nowym albumem w listopadzie. Krążek ''Power Up'' jest hitem sprzedaży w 18 krajach.