David Ellefson odszedł z Megadeth w atmosferze skandalu. Zespół wydał oświadczenie

i

Autor: screen: https://youtu.be/okeSIYi79kw

David Ellefson odszedł z Megadeth w atmosferze skandalu. Zespół wydał oświadczenie

2021-05-25 10:00

Od jakiegoś czasu, w sieci krążyły pogłoski, że David Ellefson dopuścił się napastowania kobiety, która okazała się później niepełnoletnia. Basista Megadeth stanowczo zaprzeczył doniesieniom, a kobieta o którą chodziło, potwierdziła, że nie była napastowana, ani nie czuje się pokrzywdzona. Niestety, sprawa mocno wpłynęła na przyszłość Ellefsona w Megadeth.

Przypomnijmy, od jakiegoś czasu w sieci krążyły pogłoski, że basista Megadeth, David Ellefson dopuścił się napastowania młodej kobiety, która jak się okazało, była niepełnoletnia. Spekulacje przybierały na sile, aż sam David postanowił odnieść się do całej sytuacji i wszystko wyjaśnić. Jak się okazało, kobieta nie była napastowana, nie była także niepełnoletnia, a nagranie wyciekło do sieci przypadkiem. Niestety, oświadczenia obu stron nie wystarczyły i grupa Megadeth ogłosiła koniec współpracy z Davidem Ellefsonem.

Co tam w środku gra? - Motorhead

Megadeth rozstaje się z Davidem Ellefsonem. Pojawiło się specjalne oświadczenie

W oświadczeniu podpisanym przez samego Dave’a Mustaine’a możemy przeczytać:

Informujemy naszych fanów, że David Ellefson nie gra już w Megadeth i że nasze drogi oficjalnie się rozeszły. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe. Nie wiemy dokładnie, co zaszło, ale nasze relacje już były nadwerężone, a to, co ujawniono sprawiło, że nasza współpraca jest niemożliwa.

Nie wiadomo kto zastąpi artystę, jednak musi znaleźć się ktoś dosyć szybko, ponieważ grupa planuje trasę koncertową oraz wydanie nowej płyty, która w zasadzie jest już gotowa.