Najlepsze cytaty z polskich filmów lat 60. - QUIZ! Jak dobrze je pamiętasz?

i

Autor: REPRODUKCJA TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS / AKTOR ARCHIWUM DOMOWE ZDJECIE PORTRET SAMI SWOI WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL Jak dobrze pamiętasz cytaty z polskich filmów lat 60.? QUIZ

QUIZY

Cytaty z polskich filmów z lat 60. - czy je rozpoznasz? Spróbuj zdobyć komplet punktów w quizie

2024-04-20 14:58

Na sukces filmu składa się kilkanaście czynników: reżyseria, dobór obsady, montaż, montaż dźwięku, wybór lokalizacji oraz oczywiście scenariusz! Niekiedy bywa tak, że to właśnie cytaty, dialogi, monologi, które padają w danej produkcji, okazują się kluczowe dla jego popularności. Bardzo mocno dotyczy to polskiego kina! Jak dobrze znasz cytaty z rodzimych filmów lat 60.? Sprawdź się w quizie!

Warstwa tekstowa to niezwykle istotna część filmów. To właśnie scenariusz staje się podstawą realizacji fabuły danej produkcji, a to, w jaki sposób został on stworzony ma bardzo duży wpływ na późniejszy sukces lub porażkę filmu. Dialogi, monologi czy nawet pojedyncze cytaty są w stanie natychmiast podbić serca odbiorców i stać się symbolem danej produkcji. Ze szczególnej wagi scenariusza od lat zdają sobie sprawę polscy filmowcy. Wiele stworzonych przez nich materiałów literackich cytowanych jest po dziś dzień.

"Sami swoi. Początek". Całkiem nowi Kargul i Pawlak! W obsadzie wyczekiwanego filmu cała plejada gwiazd!

Czy na pewno znasz cytaty i frazy z polskich filmów lat 60.?

Kto pisał scenariusze do filmów w latach 60.? Spod pióra Andrzeja Mularczyka wyszła jedna z najsłynniejszych polskich komedii - Sami Swoi. Przejmująca adaptacja Pasażerki to dzieło Andrzeja Munka i autorki słynnego słuchowiska, Zofii Posmysz. Monumentalny scenariusz do słynnego Jak rozpętałem drugą wojnę światową napisał sam reżyser produkcji, Tadeusz Chmielewski. 

Nie da się ukryć - cytaty z tych i innych produkcji z dekady lat 60. weszły już do historii, a nawet do codziennej mowy! Jak dobrze je znasz, pamiętasz? Sprawdź się w quizie!

Najlepsze cytaty z polskich filmów lat 60. - QUIZ! Jak dobrze je pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat z filmu "Niewinni czarodzieje": "Pan jeszcze na coś czeka?"
Listen to "Wszystkie porażki Cezarego Pazury. Bankructwo, fobie, sodówka. MELLINA - Meller" on Spreaker.